Kuru buz Temizliği

Kuru buz Temizliği

Kuru buz temizliği genelde Endüstriyel alanlarda ve makine temizliğinde sıklıkla tercih edilen yöntemlerdendir. Geleneksel yöntemlerin dışında kusursuz temizlik hizmeti sunuyor. Birçok amaç için tercih edeceğiniz kuru buz yöntemi günümüzde farklı alanlarda ve farklı amaçlar için de tercih edilmektedir. Kimyasal kullanarak gerçekleştirilen temizlikler son derece aşındırıcıdır ve temizlenen yüzeye zarar vererek orijinalliğini kaybetmesine neden olabilir. Bu nedenle günümüzde kullanım alanları giderek artan kuru buz temizliğinde sizde firmamızı tercih ederek farklı alanlarda bu hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Makineler ve motorları, yangın sonrası temizlikler, kalıplar, kazanlar, eski yapı restorasyonu, kuru buzun kulanım alanları, makara sistemleri, heykeller, gıda depoları, vb alanlarda temizlik için kullanılıyor. Kuru bu normal buzların aksine karbon dioksit bileşiği ile elde edilmiştir. Bu yöntem kullanılarak apıştırıcı, vernik, boya, zift ve mürekkep gibi katmanları kolayca temizlenebilmektedir. Kuru buzla gerçekleştirilen bu temizlik kimyasalların yanı sıra oldukça doğal temizleme imkanı sunmaktadır. Geleneksel temizleme yöntemlerine göre çok daha hızlı ve daha az zarar veren temizleme yöntemi olarak birçok alanda tercih ediliyor.
 

Kuru Buz Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?

Kuru buz püskürtme yapılarak gerçekleştirilen ve kimyasal olmayan temizleme yöntemi olarak bilinen bu yöntem için sizde firmamızın hizmetlerini tercih ederek yararlanabilirsiniz. Kuru buz çözünme sonrasında yüzeyde kesinlikle ıslaklık bırakmaz. Katı halde bulunan kuru buz çözülme sonrasında gaz halinde havaya karışır temizlik uygulamasının yapılmasına olanak sunar. Kuru buz karbondioksit gazından elde edilen temizleme yöntemi ile sizde temizlik hizmetlerimizden güvenle yararlanabilirsiniz. Yüzey temizleme ve endüstriye temizleme sektörleri içerisinde sıklıkla kullanılır.

Temizleme işleminde özel bir makine yardımı ile yapılır. Bu makinenin tam donanıma sahip olması ilgili işlemin süresini de kısaltır. Bünyemizde bulunan tüm ekipmanlar profesyonel araçlardan oluşur. Bundan dolayı güvenilir bir şekilde kullanım sağlanarak ilgili noktaların temizlenmesine olanak sağlanır. Kuru buz, kullanımı günümüzde giderek artıyor. Özellikle kullanım alanlarına baktığımızda birçok sektörde farklı amaçlar için tercih edildiğini görmekteyiz. Firmamız endüstriyel temizleme hizmet içeriği ile sektörün ihtiyaçlarına uygun çözümler sunmaktadır. Karbondioksit(CO2) gazının katı hali olarak adlandırabileceğimiz bu yöntem gıda sanayinden tutunda plastik sanayisine kadar birçok alanda kullanılıyor. 

- Gıda Sanayi alanında üreticilerin hamur soğutma ya da et soğutma gibi amaçlar için kullanılmaktadır.
- Metal sanayinde ise soğuk büzülme ve sertleştirme amacı ile kullanılıyor.
- Plastik sanayi sektöründe ise plastik üretiminde kullanılan kalıplarda bulunan çapakların temizlenmesinde tercih ediliyor.
- Temizleme metotlarında ise kuru buz püskürtme yöntemi kullanılarak birçok temizlik ihtiyacında kuru buz tercih edilebilir.
- İlaç sektöründe de kuru buz kullanımı oldukça fazla olup, düşük nakliye ısılarının muhafazasında ve ilaçların hastanelere ulaştırılmasında kuru buz kullanımı son derece yaygındır.

Çeşitli amaçlar için tercih edilen kuru buz kullanımı en çok temizlik alanında kullanılıyor. Firmamız ile iletişime geçerek sizde kuru buz hizmetlerimiz hakkında bilgi alarak temizlik için kullanacağınız bu hizmetlerden uzman çalışanlarımızdan detaylı bilgi alarak yaralanabilirsiniz.


Kuru Buz Temizleme Uygulama Alanları Ve Yararları

Kuru buz temizlik yöntemini tercih ettiğinizde hassas yüzeylerde son derece etkin bu yöntemi sizde güvenle tercih edebilirsiniz. Kuru buz sertliği 2 MOHS olup, tırnaktan yumuşak yapısı sayesinde kesinlikle kullanılan yüzeye zarar vermeden temizlik hizmetinden yararlanmanıza olanak sunar. Giderek kullanım alanı artan kuru buz yöntemi ile temizlik sonrası yüzeylerde bir sorunla karşılaşmazsınız.

Peki, kuru buz yüz yöntemi ile temizlik uygulamasının yapılabildiği alanlar nelerdir?

- Doğal Taşlar
- Tüm metal yüzeylerde
- Taş Binalar
- Yat ve Tekneler
- Doğal taşlar
- Fabrikalar
- Yangın sonrası kuru buz
- Beton kalıntılarının olduğu
- Tarihi Eserler
- Elektrik Panoları
- Matbaa Makineleri
- Beton zemin ve duvar yüzeylerinde
- Ambalaj temizliği

Tüm bu yüzeylerde tercih edeceğiniz kuru buz temizleme uygulaması kullanıldığı alana zarar vermeden temizleme imkanı sunmaktadır. Özellikle de yat ve teknelere zarar gelmesini istemiyorsanız güvenle firmamızın uyguladığı kuru buz yöntemini tercih ederek temizlik hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Yat temizliği dışında elektrik tesisatına zarar vermeden elektronik panolarının temizlenmesinden tutunda tarihi eser eşyaların ve yüzeylerin temizlenmesine kadar sizde firmamızın kusursuz hizmetlerinden yararlanarak yeni nesil temizleme yöntemini tercih edebilirsiniz.

Kuru Buz Yöntemi İle Gerçekleşen Temizlik İçin Firmamıza Ulaşın

Sizde temizleme uygulamasında hızlı sonuç elde etmek isterseniz kurumsal firmamızı tercih ederek hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Sağlıklı sonuçlar elde edebilir ve sektör içerisinde hedef kitlenizi etkilemek için siz de kusursuz hizmetlerimizden güvenle yararlanabilirsiniz. Firmamız endüstriyel temizleme hizmet içeriği ile sektörün ihtiyaçlarını belirleyerek alanında uzman personel ile profesyonel hizmet sunmaktadır. Sunulan tüm hizmetler garanti kapsamı içerisinde verilmekte olup, sizde firmamızı tercih ederek kuru buz uygulaması güvenle yararlanabilirsiniz. Avantajlı fiyat seçeneklerimiz ve birinci sınıf hizmet kalitemizden siz de yararlanmak isterseniz, kuru buz yöntemi ile temizlik uygulamasını sunan firmamızla 7/24 iletişim kurarak hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Firmamız Ege, Marmara, Tekirdağ, Bursa, İstanbul bölgeleri için detaylı bir hizmet sağlar. Ayrıca Ankara kuru buz hizmeti ile profesyonel bir destek sunar.