Yangın Sonrası Dekorasyon yapabilmek için öncelikle yangın sonrasında iyi bir yangın temizliği gerekmektedir. yangın sonrası temizliği kaliteli olmak zorundadırÇünkü yangın sonrasında ortamda bulunan is kokusu ve isin duvar, yer döşemesi, tavan gibi alanlara sinmiş olan kara lekelerini temizlemeden herhangi bir "dekorasyon" işlemi yapabilmek mümkün olmamaktadır.Yangın sonrasında yapılacak ilk iş ortamda bulunan eşyaların hasarlı ve hasarsız olarak ayrılmasıdır. Sonrasında yangın çıkan alanın temizlik işlemine başlanılır.Ortamda bulunan is kokusu buhar makineleri yardımıyla ortamdan uzaklaştırılmaya çalışılırken, duvar, tavan ve yer döşemelerinde bulunan is lekeleri de özel kimyasallar yardımı aracılığı ile temizlenir.Bu temizlik bir sefer ile kalmamalıdır. Temizlik yapıldıktan sonra 30 dakika süre beklenir, bu bekleme süresinde hasarlı olan malzemelerin tespitleri yapılır ve hasarları konusunda neler yapılabileceğine bakılır.30 dakika beklendikten sonra bir önceki temizlik işleminin aynısı tekrarlanır ve alan özel bir ilaçla ilaçlandıktan sonra kullanıma hazır hale gelir.Sonrasında duvarlar ve tavan için yangın sonrası boya badana işlemine geçilir. Bu işlem yapılırken duvarlarda ve tavanda yangın dolayı oluşan kurumuş sıva tamamen sökülür. Sıva söküldükten sonra öncesinde badana ve sonrasında badana işlemleri gerçekleştirilir.Yangın sonrası tadilatı hasar görmeyen eşyaların üzerinde bulunan is lekelerinin temizliklerinin yapılması ve kullanıma hazır hale getirilmesiyle devam eder.Daha sonrasında temizlik yapılan alana farklı bir hava katması için eskisinden farklı bir şekilde dekore edilmesi sağlanır.Yangın sonrası dekorasyon işleminin başlangıcı olan bu işlem hasarlı eşyaların yenilerinin gelmesi ve yerlerine yerleştirilmesi ile devam etmektedir.
 

Yangın Sonrası Dekorasyonda Firma Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Yangın sonrası dekorasyon konusunda yukarıda saymış olduğumuz tüm bu işlemleri tek bir firma ile anlaşıp yaptırabileceğiniz gibi farklı firmalar ile de anlaşıp işleri ayrı ayrı yaptırabilirsiniz.Ancak farklı firmalar ile anlaştığınızda yangın çıkan alanda birden fazla firma çalışmakta olacağından firmalar arası senkronize çalışmayı her durumda sağlayamayabilirsiniz.Ya da sağlamanız için sizinde işin başında devamlı olarak durmanız gerekebilir. Bu yüzden tüm bu işlemler için tek bir firma ile anlaşıp yapılacak işlerin tamamını bir firmaya vermeniz çok daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Ancak bu tarz firmaları seçerken dikkat etmeniz gereken çok önemli birkaç konu mevcuttur. Bu konular;Seçtiğiniz firmanın daha önce yangın sonrası onarımı çalışmalarının olması gerekmektedir.Seçtiğiniz firmanın daha önceki yaptığı çalışmaları öncesi ve sonrası olarak görebileceğiniz materyallerin sizde bulunması ya da firma tarafından size sağlanması gerekir.Seçtiğiniz firmanın bünyesinde gerek teknolojik cihazlar gerekse de tecrübeli personeller bulunmalıdır.Seçtiğiniz firmanın tüm bu işlemleri yapabilmek için ekonomik gücü ve iş gücüne sahip olması gerekmektedir.Firma içerisinde dekor işinde anlayan ve yangın çıkan alanı eskisinden daha iyi bir görüntüye kavuşturabilecek mimari yetenekleri olan bir personel bulunmalıdır.
 

Yangın Sonrası İşlemini Tek Bir Firmaya Bırakmak Doğru Mudur?

Yukarıda saymış olduğumuz firmaların özelliklerinden tamamını bulmanız halinde tüm işlemleri o firmaya bırakmanız size pek çok açıdan hem vakit hem de kolaylık kazandıracaktır.Yangın sonrası dekorasyon hizmeti vermekte olan firmamız tüm bu özelliklere sahip olduğu gibi, tamamen müşteri memnuniyetini ön planda tutarak yaşamış olduğunuz bu kötün olayın izlerini bir an önce silmek için profesyonel ekipleri ve son teknoloji ekipmanları ile sizlerin hizmetinizdedir.Yaşadığınız yangın sonrasında oluşan kötü görüntüden tutunda, alanın tekrar yapılandırılmasına ve ayağa kaldırılmasına kadar tüm işlemleri firmamız kısa bir sürede ve tahmininizden çok daha düşük bir maliyete yapmak için çalışmaktadır.Firmamız ile irtibata geçmeniz halinde ekiplerimiz cihazlar ile birlikte en kısa sürede olay yerine gelmekte ve gerekli olan müdahalelere derhal başlamaktadırlar.