İş Yeri Çatı Tadilatı uzmanlık gerektiren bir iş alanıdır. Gerek iş yerinde mevcut olan çatının eskisinden daha sağlıklı bir onarımının yapılması gerekmektedir.Onarım esnasında işyerinin mümkün olduğu kadar az zarar görmesi işi yapan firmanın tecrübesine, hızına ve elemanlarının profesyonelliğine kalmış durumdadır.Bu yüzden böyle bir tadilata girişilmeye karar verildiğinde yapılması gereken en önemli iş doğru firma ve doğru insanlar ile çalışmayı seçebilmektir.İşyeri çatı tadilatı yapılmaya başlamadan önce fizibilite dediğimiz ön çalışma çok iyi yapılmalı ve gerçekten çatının sorununu çözmeye odaklı çalışılmalıdır.Özellikle çatının temelini oluşturan karkasların dayanıklılığı iyi ölçülmeli ve çatının düzgün ve sağlıklı bir şekilde işlevini yerine getirebilecek konumda olduğu tespit edildikten sonra onarım işlemine geçilmelidir. Bazı durumlarda onarım yeteri kadar fayda sağlamayabilir.Böyle bir durumda çatının baştan aşağıya yenilenmesi de gereklidir. Bu sebeple ön çalışma çatı bakım ve onarımında oldukça önemli bir yer tutmaktadır.
 

Çatı Onarımı Yapılmadan Önce Ne Gibi Testler Yapılmalıdır ?

İşyeri çatı onarımı yapılacak olan ön çalışmanın ardından çatının izolasyona ne kadar dayanıklı olduğu su ve ısı bakımından değerlendirilir.Kullanılan izolasyon malzemesinin normal şartlarda çatı ile birlikte 6 ayda bir kontrolden geçmesi gerekmektedir.6 ayda bir kontrolü yapılan bir çatı 20 yıl boyunca çok daha sağlıklı ve az masraflı bir şekilde işlevini yerine getirebilir. Ancak ülkemizde genelde bu tip çatı sorunları göz ardı edilir ve ertelenir.Ancak iş yeri çatı tadilatı sorunları başta birden fazla ve ufak tefek sorunlar olarak gözükse de zaman geçtikçe bu sorunların birleşmesiyle pek çok farklı sorun da ortaya çıkmaktadır.Bu sorunların başında nemlenme sorunu gelmektedir. Çatının hasarlı olması ve üzerine düşen yağmur sularını izole edememesi tavandan başlamak üzere tüm işyerinin duvarlarına sirayet edecek şekilde nemlenme sorununa yol açabilmektedir.Bu tip bir sorun sadece çatı onarımı ile değil aynı zamanda nemlenme sorunu ile de mücadele etme zorunluluğunu ortaya çıkaracaktır.Bu yüzden çatılarınızda yaşayacağınız küçük sorunlara düzenli bir bakım anlaşması yaparak daha kısa sürede ve sorunlar büyümeden müdahale etmeniz hem çatınızın işlevselliği hem de iş yeriniz sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için çok önemlidir.Çatı sorunları sadece su alma ile ilgili değil ısı izolasyonu ile de ortaya çıkmaktadır. Çatınızın ısı izolasyonunun sağlıklı olmaması işyerinizi ısıtmak için ekstra külfetlere katlanmanızı ve daha fazla ısıya ihtiyaç duymanıza neden olmaktadır.
 

Bulunduğunuz Yerin Isınmaması Çatı İzolasyonla Alakası Var mıdır ?

Eğer işyeriniz bir türlü ısınmıyor ise muhakkak çatı izolasyonunuzda bir problem bulunmaktadır. Bu sorunu hallettiğinizde pek çok ekstra masraftan kurtulacağınızı garanti edebiliriz.İş yeri çatı tamiri esnasında kullanılan malzemelerin de muhakkak çok kaliteli olması gerekmektedir. Kaliteli malzeme ve kaliteli işçilik bir arada olursa ilerleyen dönemlerde uzun yıllar boyunca çatı onarımı için bir masraf yapmamanızı sağlamakla birlikte işyerinizde karşılaşmak istemeyeceğinizNemlenme, su alma, ısı sorunu gibi durumlarla da karşılaşma olasılığınız oldukça düşük olacaktır.Bizler işyeri çatı tadilatı firması olarak siz değerli müşterilerimizin çatı tadilat sorunlarını çözmek ile kalmıyor aynı zamanda bu sorunun çözümünde gerek malzeme, gerek işçilik gerekse de iş bitiminden sonra yaşayacağınız her türlü çatı sorununuzda yanınızda oluyoruz.Yapılacak tüm çalışmalardan sizi bilgilendiriyor ve hangi malzemeye ne kadar harcandığını o malzemenin çatı içerisinde ne işe yaradığını ve ne kadar kullanıldığını ayrıntılı olarak size söylemekten kesinlikle çekinmiyoruz.Gerek izolasyon, gerek onarım, gerekse de çatı görselliği anlamında en iyi hizmeti verebilmek için profesyonel ekiplerimiz ile hizmetinizdeyiz.İş yeri çatı tadilatı yaptırmak istediğinizde veya çatılarınızda yaşayacağınız her türlü problem ya da yapmak istediğiniz bakım çalışmaları için bizi arayabilir, kaliteli ve çözüm odaklı hizmetimizden yararlanabilirsiniz.