SIKÇA SORULAN SORULAR

Sıkça Sorun Sorular- SSS - FAQ

Nem Alma Cihazı Nasıl Kurutur?

İki çeşit nem alma cihazı vardır. Bunlar kurutucu nem alma cihazı ve kompresör nem alma cihazı şeklindedir. İki üründe de farklı teknik ve faklı sonuçlar vardır. İki çeşitleri de nem kurutma işlemi yapılıyor olsa da kullanım teknikleri farklılık göstermektedir. Kurutucu nem giderici cihazı suyu doğal emilim yoluyla uzaklaştırırken kompresör nem alıcı cihaz ise nemin yoğunlaştığı yüzeyi soğutur ve suyu giderir. Kurutucu nem alma cihazı ile emilim yapan malzemenin kurutulması sağlanır. Kompresör nem alma cihazıyla da nemin yoğunlaştığı yüzeyde soğutma tekniği Uygulanır. Soğutma yoluyla nem Alma işleminde enerji çok daha fazla enerji tasarrufu sağlamış olur.
Nem Alma Cihazı Nedir?
Nem alma cihazı havada bulunan yüksek miktardaki nem oranını kurutarak ortamın rutubet ve küf gibi rahatsızlık verici durumlarının önüne geçilmesi için kullanılan bir cihazdır. Özellikle bazı evlerin en çok yaşadığı sorun olarak karşımıza çıkan rutubet sorununda nem alma cihazlarının değerlendirilmesi önerilmektedir. Nem alma cihazı sayesinde ortamdaki fazla nem kurutulur ve hava olması gereken ideal kuruluk oranına erişmiş olur.
Nem Ölçümü Nasıl Yapılır?
Taşınma özelliği olan cihazlarda zemine batırılması için ince uçlu İğneye benzer elektrotlar bulunur. Bu elektrotlar zemine batırıldıktan sonra zeminin 6 veya 8 mm kadar altına iner. Bu elektrotlar indiler yüzeyde nem değerini ölçme işlemini gerçekleştirilir.
Nem Alma Cihazlarının İşleyişi
Nem alma cihazlarının İşleyişi tamamen ortamdaki havayı dengeleyerek kuru bir ortam oluşturmaya yöneliktir. Bu durum sayesinde de ortamda sağlığa zarar verecek herhangi bir mikroorganizma oluşması engellenmiş olacağı için daha sağlıklı bir ortam elde edilmiş olur. Bu işlem bazı durumlarda yeni binalarda ki fazla su oranını çekmek ve ortamın ilerde sorun yaşamamasını sağlamak için de baştan tedbir amaçlı da kullanılabilir.

Bir Ortam Ortalama Kaç Günde Kurur?

Havadaki nem oranı en kısa sure içerisinde tedbir alınmadığı surece kişilerin sağlıklarında olumsuz etkiler oluşturur. Bununla beraber ortamdaki görüntü ve koku da her geçen gün çirkinleşerek olumsuz bir sürece girilmiş olur. En kısa sürede alanında uzman kişiler ile iletişim kurularak bu sorun ortadan doğru teknikler eşliğinde kaldırılmalıdır. Cihazlar sayesinde ortamdaki nemin kuruma süresi nemin oranına göre değişiklik gösterse de cihazlar sayesinde bu süre fazla uzamadan ortadan kaldırılmış olur. Alan tespiti yapan ekipler sizleri süreç hakkında bilgilendirir.
Nem Alma İşlemi Hangi Yollar ile Yapılmaktadır?
Ortamdaki nem alma işlemi için iki yöntemli ürün kullanımı sağlanmaktadır. Ortamın yaşadığı soruna göre durum tekrarı olacak mı olmayacak mı diye, uzmanlar araştırması yapar ve uygulanacak teknik ve cihaz modeline karar vererek kurutma işlemini yaparlar. Nem alma işlemi direkt olarak nem alma cihazları ile uzman ekiplerin yapıldığı zaman doğru bir karar olarak karşımıza çıkmaktadır. Ortamda yapılan bilinçsiz işlemler sorunu kökten çözme işlemi gerçekleştiremeyeceği için nem alma işleminde en doğru karar bir uzman ekipten destek almaya doğru orantılıdır. Nem alma işlemi hem emilim yapan hem de soğutma yapan iki ayrı cihaz modeli ile gerçekleştirilebilir.
Nem Kurutma Cihazlarının Kullanımı Nasıldır?
Ev tipi nem alma özelliği olan cihazların kullanımı oldukça kolaydır. Tek seferlik bir gösterim sonunda ürün kullanımı hemen öğrenilmektedir. Ancak ticari tip büyük olan nem alma cihazlarında kullanım o kadar da kolay değildir. Çünkü bu cihazlarda verilen değerler uzmanlarca yorumlayıp işlemler ona göre belirlenmektedir. Büyük olanlar için uygun olan bu ortam nem oranını dengeleyen ve fazla nemi kurutan cihazlar alanda uzman kişiler ve ekiplere kullanıldığı takdirde doğru sonuçlar vermektedir.

Nem Kurutma Cihazlarının Fiyatları Nedir?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte nem kurutma cihazları oldukça merak edilen bir konu olarak karşımıza son dönemlerde sıklıkla çıkmaktadır. Nem alma cihazlarının geleceğe yönelik pek çok olumlu etkisi bulunduğu için bu cihazlar sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak bu cihazların fiyatları ile ilgili oldukça farklı etki olabileceği için kesin bir fiyat aralığı sunulamamaktadır. Çok fazla modelde alt çeşidi olan bu ürünlerin nem kurutma kapasitelerine göre fiyatları değişiklik gösterebilmektedir.
Nem Alma Cihazı Ortamı Nasıl Kurutur?
Nem alma cihazı ortamı hem emilim yoluyla hem de soğutma yoluyla kurutabilir. Örneğin kurutma nem alma cihazı eminim işleminin gerçekleştirerek ortamda bulunan fazla suyu çekerek işlemini gösterirken kompresörlü nem alma cihazı soğutma işlemi yaparak çektiğine mi yoğunlaştırır işlemini bu şekilde alan kurutma işlemi gerçekleştirilir. Cihazların işleyişine göre yapılan nem alma işlemlerinde ortak nokta alanın kurutulması yönündedir.
Ortam Kurutma İşlemi Ne kadar Sürer?
Ortam kurutma işleminin süreci tamamen ortamda bulunan nemin fazlalığı ile doğru orantılı olacağı için ön tespit gerçekleştirilemedi den bununla ilgili yorum yapılması oldukça zordur. Ortam kurutma işlemi nem alma cihazları ile gerçekleştirildiği sürece kolay ve kısa sürede gerçekleştirilebilir. Diğer durumlar anlık olarak ortamı kurutacak olsa da sorun kendini tekrarlayabilmektedir. Bu tür işlemler uzman kişiler tarafından yaptırıldığı zaman kalıcı olarak ortadan kaldırılabilir. Sorunun hem kalıcı olarak ortadan kaldırılmasını hem de kısa sürede çözülmesini istediğiniz durumlarda mutlaka profesyonel bir ekipten destek almanız gerekecektir.
Yüzeydeki Nem Ölçümü Nasıl Yapılır?
Nem ölçüm cihazı el ile taşınacak bir boyuttadır ve ölçüm cihazını kullanmak oldukça da kolaydır. Bu cihaz üzerinde ince uçlu bulunan elektrotlar vardır. Bu elektrotlar yüzeye batırılarak 8 mm kadar derine gönderilir. Bu şekilde ölçüm yapılır.

Nem Alma Cihazı Nasıl Çalışır?

Nem Alma Cihazı Nasıl Çalışır? Nem alma için kullanılan cihazlar ortamda bulunan havayı çiğleştirerek soğutur ve havada bulunan nemi yoğunlaştırarak çeker. Bu fiziksel prensibe göre çalışan nem alma cihazları soğutmalı nem alma cihazı olarak adlandırılır. Bir diğer çalışma prensibi ise ortamda bulunan fazla nemin direkt emilim gösterilerek ortamdan uzaklaştırılması şeklinde olmaktadır. Farklı kullanım tekniklerine göre cihaz İşleyişi değişiklik gösterse de her ikisinde de ortam nemi dengelenir. Ancak kompresörlü sistem her zaman daha avantajlı olur.
Nem Ölçümü Nasıl Gerçekleştirilir?
Nem ölçümü yapan cihazlar genellikle taşınabilir cihazlar şeklindedir. Bu cihazların üzerinde iğneye benzer ince uçlu elektrotlar mevcuttur. Bu elektrotlar zeminde 6 ila 8 milimetreye kadar ilerleme göstererek alanda bulunan nem miktarını ölçer. Ardından da gerekli görülen müdahale gerçekleştirilecek nem kurutma işlemi yapılır.
Havadaki Nem Oranı Nasıl Ölçülür?
Havadaki nem oranını doğrudan gösteren alete higrometre denir. Bir saç demetinin havadaki nem oranına göre uzayıp kısalması esasına dayanan bir prensip üzerine saçlı higrometre aleti üretilmiştir. Bu alet ile direkt olarak havadaki nem oranı ölçümü yapılabilmektedir
Nem Alma Cihazı Kaç Çeşittir? Özellikleri
Genel olarak nem alma cihazları iki çeşit olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan ilki kurutucu nem alma cihazı olarak bilinmektedir. Diğer bir çeşit olarak da kompresör nem alma cihazı mevcuttur. Ancak bu iki çeşit üründe de kullanım alanına göre ticari tip ve ev tipi seçenekleri mevcuttur. Nem alma cihazlarında ortamı direkt emilim yoluyla kurutma özelliği veya soğutma yoluyla kurutma özelliği mevcuttur. Kurutucu nem alma cihazı emilim işlemi gösterdiği gibi kompresörlü nem alma cihazı da soğutma yoluyla kurutma işlemini gerçekleştirmektedir. Kompresörlü nem alma cihazı soğutma işlemi yaparken kurutucu nem alma özelliği olan cihaza göre daha az enerji harcamaktadır.

Nem Ölçümü Yapıyor Musunuz?

Havadaki nem oranının ölçümü oldukça gereklidir. Sadece havadaki nem değil aynı zamanda da ortamdaki yani bir yüzeydeki nem oranı da önemlidir. Mevcut nem fazlalığı gelecekte çıkacak sorunlar ile doğrudan orantılıdır. O yüzden ölçüm yapılıp tedbir alınması gerekmektedir. Özellikle yeni yapılan binalardaki Nem kurutma işlemi o binanın gelecekte rutubet, küf, kötü koku üretmesi gibi sorunların önlenmesinde birebir faktördür. Bu işlemin yapılmadığı binalar zamanla dış etkenlerin de etkisi ile dayanıklılığını yitirmektedir.
Nem Ölçümü Nasıl Yapılır?
Nem Ölçümü yapılan aletler cep boyu kadar küçük aletlerdir. Taşınması oldukça kolay olan bu aletleri kullanmakta kolaydır. Sadece yorumlamak işin uzmanına aittir. Nem ölçüm cihazlarında İğne uçlu elektrotlar mevcuttur. Sağlam ama ince olan bu uçlar yüzeye gönderilir ve uçlar yüzeyde 6 ile 8 mm kadar derine inerek ortamın nem oranını ölçer. Bunu yorumlayan ekip Nem alma işlemini gerçekleştirerek ortamın kurutulması işlemine geçer. Böylelikle oluşacak olan ve mevcut bulunan mikroorganizmalar yok edilmiş olur.
Havada Nem Ölçümü Nasıl Yapılır? Ölçüm Birimi Nedir?
Nem havada bulunan su miktarına denilmektedir. Üç şekilde değerlendirmektedir. Bunlar nispi Nem, mutlak nem, spesifik Nem olarak kabul görmektedir. Nem ölçüm birimi olarak g/m3 kullanılmaktadır. Havadaki nem oranı ise higrometre aracılığıyla ölçülmektedir. Farklı çeşitlerde pek çok higrometre mevcuttur. Bu ürünler bize Nem ölçümünde fayda sağlar.
Nem Kurutma Cihazlarının Fiyatları
Nem kurutma cihazlarının fiyatları modeline ve her modelin de özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Ev tip ve sanayi tipi olarak iki ana başlıkta ayrılan bu cihazlar oldukça çeşitlilik göstermektedir. Bu ürün çeşitliliği de aynı düzeyde fiyatlara yansıtmaktadır. Almak istediğiniz ürün tipi ve modeline göre çeşitliliği olan ürünlerin fiyatları da çeşitlilik gösterir.

Nem Kurutma Cihazlarınızı Kiralayabilir miyiz?

Son dönemlerde kullanımı ile olumlu faydaları olan nem kurutma cihazları üzerine kiralama şirketleri de kurulmuştur. Bu şirketlerden hem cihaz kiralayabilir hem de gerekli olan nem kurutma işlemini gerçekleştirmesi için personel talebinde dahi bulunabilirsiniz.
Nem Kurutma Cihazlarının Fiyatları Hangi Aralıklardadır?
Nem alma cihazları son teknolojik yöntemlere göre dizayn edilmiş ürünlerdir. Pek çok meraklısı olmakla beraber yeni bir iş imkânı yaratmasıyla da oldukça revaçta bir cihaz olarak karşımıza çıkmaktadır. Nem kurutma cihazları farklı tip ve model çeşitliliğine fazlaca sahip olduğu için fiyatlandırma da çeşitlilik göstermektedir farklı modellerin de kendi altlarında ebat ve kullanım tekniği bakımından çeşitliliği oldukça fazla ürünleri vardır. Bu şekilde bir sistemde kesin bir fiyat belirlemek oldukça güç olacaktır.
Nem Alma Cihazı Nasıl Çalışır?
Nem alma işlemi için kullanılan cihazlar bir yöntem olarak ortamda bulunan havayı çiğ değiştirerek soğutur ve havada bulunan nemi yoğunlaştırır. Diğer bir yöntem olarak da soğutmalı olarak işleyiş gösteren nem alma cihazları vardır. Kurutmalı nem alma cihazı ve kompresörlü nem alma cihazı iki farklı Piraziz ve teknik ile çalışan cihazlardır. Kurutmalı nem alma cihazına göre kompresörlü nem alma cihazı daha az enerji harcayacağız için daha sık tercih edilen bir nem alma cihazı modeli olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda kompresörlü nem alma cihazının kurutmada nem alma cihazına göre çok daha fazla avantajı olmaktadır. Bunların en başında sorunu kökten halletmesi gelmektedir.
Nem Alma Cihaz Çeşitleri Nelerdir?
Nem alma cihazları genel olarak kullanım tekniği itibarıyla 2 çeşit olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan ilki kurutucu nem alma cihazı olarak bilinirken diğer ve de kompresörlü nem alma cihazı olarak bilinmektedir. Bu iki çeşit de ev tipi ve ticari tip olarak 2 çeşit de karşımıza çıkmaktadır. Her bir modelin kendince alt modelleri olmakla beraber bazı ürünlerinde ebatlarına nem alma oranlarına göre değişiklik gösterdiği bilinmektedir. Çok fazla çeşitliliği bu şekilde kullanıcısına sunulmuş olan bu ürün oldukça faydalı ve avantajlı bir ürün olarak kullanılmaktadır.
Başa dön