Sıva Nem Kurutma Cihazı

Sıva Nem Kurutma Cihazı vakumlama sistemi ile çalışmakta olan bir cihazdır. sıva kurutma cihazı ebatlarına göre kendi içlerinde güçlerine göre ayrılmaktadırlar.Kurutma cihazlarının güçleri kendi içlerinde ayrılmak ile birlikte bu güçlere göre nemi alandan uzaklaştırma süreleri doğru orantılı olarak değişmektedir.Sıva nem kurutma cihazları özellikle izolasyon açısından sorun yaşayan binalarda sıklıkla kullanılmaktadır. Binaların yapım aşamasında sağlıklı bir sıva kurutma işlemi gerçekleştirilemez ve buna ek olarak izolasyon sağlam bir şekilde yapılmamış ise nemlenme sorununa bağlı olarak sıvalarda döküntüler meydana gelmektedir.Bu sorunu kısa sürede çözüme kavuşturabilmek için nem kurutma cihazlarından faydalanmak zorunlu hale gelmektedir.Sıva nemi kurutma cihazı kullanılmadan yapılan kurutma işlemleri ilk bakışta işe yarar gibi görünüyor olsa da ilerleyen dönemlerde uygulanan bu yöntemlerin çok da sağlıklı olmadığı ortaya çıkmaktadır. Çünkü inşaatlarda uygulanan sıva uygulaması cihaz kullanılmadan yapıldığından ancak 2 ile 5 ay arasında tam olarak kuruyabilmektedir.Binaların yapım aşaması dışından kurutma cihazları binaların yapımı tamamlandıktan ve kullanıma sunulduktan sonra da kullanılmaktadır. Özellikle büyük depo alanları, garajlar, hastaneler gibi büyük alanlarda nemlenme sorunu ile çok sık karşılaşılmaktadır.Ancak büyük alanlarda nemlenme sorununu fark edebilmek ve anında müdahale edebilmek çok mümkün olmadığından dolayı bu tür alanlarda nemlenme sorunu birden ortaya çıkmış sanılabilmekte ve acil müdahale gerekebilmektedir.Nemlenme ilk oluşumunda duvarlarda, tavanlarda veya yer döşemelerinde küçük su kabarcıkları şeklinde oluşmaktadır. Bu küçük su kabarcıkları zamanla tüm alana yayılıp sıvada yer yer çatlaklara sonrasında ise dökülmelere yol açmaktadır.

Küfün Ortaya Çıkarttığı Kötü Sebepler Nelerdir ?

Zamanında fark edilip önlem alınamadığı takdirde alanda küf oluşmakta ve küfe bağlı olarak da bir koku ortaya çıkmaktadır. Koku nemlenmenin son haddidir. Bundan sonra duvarlarda artık görsel açıdan hoş olmayan görüntüler meydana gelmektedir.Bu tarz yerlerde yaşama ve çalışma yani hayat sirkülâsyonu devam ederken nemlenme sorununa acil çözüm bulabilmek için “sıva nemi kurutma cihazları” kullanımı gerekmektedir.Sıva nem kurutma cihazı çalışma düzeneği ve bu düzeneği kullanım oldukça basittir. Nemlenme sorununun yaşandığı alana kurulan cihaz içerde olması gereken nem dengesini yoğunlaşma teknolojisini kullanarak sağlamaktadır.Ortamda bulunan fazla nem suya dönüştürülmekte ve sonrasında vakum sayesinde cihazın kendisine entegre olan su depo ünitesine aktarılmaktadır.Yapılan bu işlemden sonra alanda bulunan kokuyu dağıtabilmek için özel buhar makinesi temizliği gerekmektedir. Ancak bu temizliği yapmadan önce nemlenmenin neden olduğu sıva döküntüleri ve duvarda mevcut olan eskimiş, küflenmiş sıvalar temizlenmeli ve ortamdan uzaklaştırılmalıdır.

Küften Dolayı Zarar Gören Alanlar Nasıl Temizlenmelidir ?

Sonrasında yapılacak temizliğe istinaden küften dolayı hasar görmüş alan (duvar, tavan ya da yer döşemesi) yenileme amacıyla çalışmalar başlanmalıdır. Duvar ve tavan badana ve boya yapılarak, yer döşemeleri ise eski döşemeler kaldırılarak yenilenmelidir.Yenileme çalışması yapılmaz ve küf ortamdan uzaklaştırılmazsa küfe bağlı olarak nemlenme sorunu kendisini devamlı yenileyecektir.Kurutma cihazı her türlü ortamda çalışabilir özelliği ve tekerlekli olması sebebiyle taşınabilirliği sayesinde her yerde kullanılabilecek bir cihazdır. Yüksek üfleme teknolojisi ile uzun süreler boyu uğraşıp da kurutamadığınız sıvanızı ya da uğraşmanıza rağmen çözemediğiniz nem sorunlarınızı şaşırılacak derecede büyük bir hızla çözmektedir.”Sıva nem kurutma cihazı firması” olarak tarafımızdan kurutma cihazı temini yapabilirsiniz. Cihazımızı satın alabileceğiniz gibi dönemsel işlerinizde kullanabilmek amacıyla kiralayabilirsiniz.Firmamızdan kiralayacağınız cihazlarımızı isterseniz elektrik enerjisi ile isterseniz yakıt enerjisi ile çalıştırabilirsiniz.Ancak firmamıza kullanacağınız alanı belirtirken elektrik enerjisi kullanma imkânınız yok ise bunu belirtiniz, bu sayede doğru cihaz doğru alana getirilecek ve sorununuz daha hızlı bir şekilde çözülecektir.Sıva nem kurutma cihazı kullanım alanlarına göre değişkenlik gösterdiğinden dolayı cihazın nerede ve ne için kullanılacağı bilgisini bizimle paylaştığınızda teknik personellerimiz aracılığı ile cihaz adresinize teslim edilecek ve cihazın kullanımı ile ilgili ipuçları tarafınıza iletilecektir.

Sıva Nem Kurutma Cihazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön