Depo Kurutma Cihazı

Depo kurutma cihazı depo ve muhafaza alanlarınız için en etkili çözüm yollarını sizlere sunmaktadır.Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.Depo sistemleri muhafaza edilecek olan ürün veya eşyaya göre yapısal olarak farklılık gösterebilmektedir.Bunun için de öncelikli olarak nemin bütün depolar için oldukça sakıncalı olduğunu başta belirtmek isteriz. Nem mevcut olarak sürekli ilerler ise depolarda bulunan bütün eşyaların veya ürünlerin e kısa sürede yapılarının bozulmasına sebep olabilir.Depoları aktif veya pasif olarak iki grupta incelemek mümkündür. Aktif olan depolar kapalı olmayan ve süreli olarak ürün giriş çıkışı yapılan depolardır. Bu depolarda sürekli olarak hava akışı da değişkenlik göstereceği için nemin de artışı veya azalması da bu yönde daha aktif olabilmektedir.Bizler nem alma ve kurutma firması olarak aktif olan depolarda yani sürekli olarak açık olan ve yapı olarak da tamamen kapalı olmayan depolarda bile nem kurutma işlemini etkili sonuçlar almak koşulu ile gerçekleştirmekteyiz.Depo saç kalınlığı kontrol edilerek depo iç yüzeyinin kumlamaya müsait olup olmadığı kontrol edilir.Depo saç kalınlığı kumlamaya müsait ise,mobil kumlama aracı ile kumlama yapılır. Böylece depo iç yüzeyindeki tüm kirlilik ve pas kalıntıları tamamen temizlenerek depo ilk haline getirilir.Depo iç yüzeyleri kumlamaya müsait değilse, özel aparatlarla depo iç yüzeyinde oluşan pas ve diğer kalıntılar tamamen kazınarak depo boyama aşamasına hazır hale getirilir.

Hangi Tip Depolarda Kurutma Cihazları Kullanılabilir ?

Pasif depolar olarak da soğuk hava depolarından, uzun süreli ürün muhafaza edilen depoları gösterebiliriz.Genellikle elektronik eşya veya kuru gıda ürünlerinin depolandığı bu alanlara ek olarak arşiv depo alanlarını da göstermek mümkündür.Başta da belirttiğimiz gibi depo içerisinde muhafaza edilen ürünlerin yapısı ne olursa olsun nem faktörü devreye girdiğinde ürünlerin kullanım ömürleri risk altına girmiş olacaktır.İstanbul depo kurutma firması olarak özellikle limanlardaki depolarda nem kurutma işlemi hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Yine fabrikaların depo alanlarında da profesyonel kurutma cihazlarımız ile yaptığımız kurutma işlemleri de oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. “İzmir nem kurutma firması” olarak dışarıda ayrı bir bina olarak bulunan depo alanları için havadaki nem oranı ile birlikte içerideki nemin de istenilen seviyeye düşürülmesi işlemini yüksek kurutma kapasiteli nem kurutma cihazlarımı ile gerçekleştirmekteyiz.Depoda nem kurutma işlemi yapılırken aynı zamanda deponun da havasının temizlenmesi ve kuru bir hava sahası haline gelmesi muhafaza edilen bütün ürünleri için oldukça sağlıklı bir çözüm yolu haline gelmektedir.

Havalandırma sistemi kurularak “Airless” boya püskürtme makineları ile epoxy boya kullanılarak çift katmanlı boyama işlemi yapılır. Fırça ve rulo ile yapılan epoxy boya yüzeye tam tutunmadığı için zamanla dökülmektedir Deponun iç yüzeylerinin paslanmaya karşı korumak için ilk kat astar boyası yapılır. Astar boyası kuruduktan sonra, iki kat epoxy uygulaması yapılarak depo kurumaya bırakılır. Yapılan epoxy boyamayla deponun kullanılabilirlik ömrünü yaklaşık 20 yıl uzatmaktadır.Özellikle kâğıt sektöründe ve gıda sektöründe ürün muhafaza edilen depolarda nemden dolayı oldukça büyük miktarlarda maddi kayıplar yaşanabilmektedir.Ürünlerin hem sağlıklı bir şekilde korunabilmesi hem de maddi olarak herhangi bir ürün kaybı yaşanmaması için nem kurutma cihazlarımızdan faydalanabilirsiniz.

Nemden Kurtulmak İçin Yapılan Kurutma İşleminin Yararları Nelerdir ?

Oldukça ekonomik bir şekilde nemden kurtulmanız aynı zamanda ileride meydana gelebilecek rutubet sorununu da ortadan kaldırmanız için yardımcı olacaktır.Depo kurutma cihazı çeşitlerimiz her büyüklükteki alanlar için uygun kapasiteye sahip bir çeşitliliğe sahiptir.Bunun yanı sıra yarı açık depo alanları için de etkili bir şekilde nem kurutma işlem yapabilen kurutma cihazlarımız ile sorunsuz ve kısa süreli bir uygulama ile nemden tamamen kurtulmanız mümkündür.  Depo, ardiye veya diğer muhafaza alanları için önemli olan çözüm süresinde en etkili kurutma işlemini uygulamaktır.”Ankara nem kurutma firması” olarak özellikle büyük üretim fabrikalarındaki ürün depo alanlarında ve arşiv depolarında nem kurutma işlemlerimiz kurutma alanında uzman olan ekip arkadaşlarımız ile birlikte devam etmektedir.Sadece depo içerisinde bekleyen ürünler için değil nem kurutma işlemi aynı zamanda deponun yapısal olarak da sağlamlığını koruması için oldukça önemi bir uygulamadır.Yapı olarak nemden zarar görmüş bir depoyu daha fazla ürün saklamak ve muhafaza etmek için kullanamayabilirsiniz. Bunlar göz önüne alındığında nemin sizlere tamamen maddi olarak olumsuz sonuçlar getireceğini söyleyebiliriz.Önemsemediğiniz nem sorunundan dolayı mağdur olmamanız adına yapmanız gereken bu alanda uzman olan firmamız ile iletişime geçerek depo kurutma cihazı ve nem kurutma hizmetimizden faydalanmak olacaktır.

Depo Kurutma Cihazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön