Rutubet Kurutma

Rutubet kurutma işlemleri yoğun olan rutubet alanların da bile oldukça etkili olan bir uygulamadır. Rutubeti kurutma işlemi yapılmadan önce öncelikli olarak rutubetin oluşmasına sebep olan kaynakların tespit edilmesi gerekmektedir.Özellikle su sızıntılarına ve su kaçaklarına bağlı olarak evlerinizde banyo veya mutfakta rutubet oluşumu daha sık görülmektedir. Meydana gelen rutubetin kurutulma işlemi yapılırken aynı zamanda mevcut olan rutubet oluşumu da engellenmektedir.Rutubet önlenmediği takdirde yaşanabilecek sorunlar evinizdeki veya iş yerinizdeki eşyaların ve ürünlerin kullanılamayacak hale gelmesine varacak kadar ciddi boyutta olabilmektedir. Özellikle ambar veya depo olarak kullanılan alanlara sürekli olarak rutubet kontrolü yapılmalıdır.Nem seviyesi havadaki nemden dolayı her alanda belirli bir seviyede bulunmaktadır. Fakat yoğun olarak bir rutubet sorunu ile karşı karşıya iseniz bu sorunu da fazla ertelemeden profesyonel kurutma cihazları ile rutubeti yok edebilirsiniz.Rutubet öncelikle alanlarda baş gösteren koku ile kendisini göstermektedir. Bununla birlikte de küf sorunu belki de rutubetin artık ilerlediğinin en büyük kanıtıdır.Su kaçaklarının betonlara ve yapılara vereceği zarar özellikle yapıların bozulmasını ve sağlamlığını gidermesini etkilemektedir. Bunun için de yapılması gereken rutubet kurutma cihazı ile nemli ve sorunlu alanlar üzerinde uygulama yapmaktır. Rutubet sadece eşyalara zara veren bir nem sorunu değildir.Kışın evinizde veya ofisinizde yüksek dereceli ısı kullanmanıza rağmen ısıdan istediğiniz verimi alamamanıza da rutubet sebep olmaktadır. Rutubet sebebi ile hem konutunuzun yapısı bozulacak hem de kışın fazladan ısı maliyeti ödemek zorunda kalacaksınız.Rutubeti önlemek için alacağınız en önemli önlemlerden birisi de öncelikli olarak var ise su kaçaklarının onarımının yapılması olacaktır. Daha sonra da sağlıklı bir bina için kesinlikle ısı yalıtımı yaptırmalısınız.Rutubeti önlemek için piyasada bulabileceğiniz boyaları kullanmanızın bu konuda ek de yararlı olduğunu söyleyemeyiz.Rutubeti kurutma cihazı bu konuda ve her türlü nem sorununda kesin çözüm olarak evlerde, sanayi ve endüstri sektörlerinde de tercih edilmektedir.

Rutubet Ne Kadar Yoğun Olursa Olsun Cihazlar Sayesinde Temizlenebilir

Kurutma işlemleri sadece yeni bina ve inşaatlarda değil eski yapılı binalarda da uygulanmaktadır. Eski yapılı binalarda uygulanan kurutma yöntemlerinden en önemlisi Rutubet Kurutma olarak görülüyor.Tahammül edilmeyecek kadar kötü kokusu, sağlığı olumsuz etkileyen özellikleri, eşyalara verdiği zarar ve en önemlisi binanın ömrünü azaltması rutubetin en önemli zararları arasında yer alıyor.Bina temiz ve pis su tesisatında meydana gelen su kaçakları ya da su baskını ile betona işleyen su yapının rutubetli hale gelmesine sebep oluyor. “Rutubet”  işlemi yapılmadığı takdirde bina içindeki rutubetli alanda oluşan teknik sorunlar büyüyerek çözülmesi zor duruma dolayısıyla da mali kayıplara belki de çok ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

Böyle bir durumla karşılaşmak istemeyen bina sahipleri profesyonel olarak rutubet kurutma hizmeti veren şirketlere baş vurarak gerek parkelere gerekse binanın duvarına işleyen rutubetlerin kurutulmasını sağlayabilirler.Rutubet sadece su kaçakları nedeniyle oluşmuyor. Rutubeti oluşturan diğer sebeplerden bazıları da banyo ederken ya da yemek yaparken biriken fazla nem ile kuzey yönüne bakan evlerdeki ısı geçişi sebebiyle tavanlarına su bırakılması da rutubete zemin hazırlıyor.Bazı yerlerde rutubet kurutma yeterli olmuyor. Binada aynı sorunun tekrarlanmamsı için rutubet kaynağının bulmak ve onu gidermek gerekiyor.  Örneğin binada su kaçağı varsa bunun tespit edilerek kaçak borunun değiştirilmesi ve benzeri önlemler alınmalı.Eğer rutubete zemin hazırlayan bir coğrafi ortamda yaşanılıyorsa önemsenmeyen rutubet yıllar içerisinde büyük sorunlar yaratabiliyor. Böyle bir ortamda rutubet kurutma işlemi yapıldıktan sonra mekan sahibinin aynı sorunları bir daha yaşamamak için kendi çapında da önlemler alması gerekiyor.Bu önlemlerin başında yalıtımın yaptırılması, evin sürekli sıcak tutulması, havalandırma deliklerinin kapatılmaması, banyo veya yemek yaparken nem oluşmaması için havalandırmanın yapılması, çamaşırların ev içerisinde kurutulmaması, havalandırmanın her gün düzenli olarak yapılması, ısıtılacak mekanın eşit derecede ısıtılması gibi önlemler rutubet oluşumunu engelleyecektirYukarıda sayılanlar rutubetin oluşumunu en aza indirecek önlemler olup oluşan rutubetin giderilmesini sağlamamaktadır. Eğer binada rutubet oluşmuşsa rutubetli bölgeye boya sürülmesi de çözüm olmuyor. 

Rutubete Kesin Çözüm Firmamızın Rutubet Kurutma Cihazlarıdır

Rutubet kurutma işlemlerinin yapılması kalıcı çözüm yöntemi olarak gözüküyor.
rutubetli yüzeylerde başlangıç için yüzeyin temizlenmesi, kabaran ve dökülen yerlerin kazınarak buralara macun sürülmesi ortamda oluşan küf ve bakterilerin yok edilmesi için küf ve bakteri önleyici solüsyonun kullanılması ve rutubet önleyici boya ile işlemin tamamlanması rutubet kurutmanın yöntemlerinden biri.Rutubetin ZararlarıRutubetli ortamlar romatizma ve üst solunum yolu  hastalıkları başta olmak üzere sağlık sorunlarına yol açar. Yapılan bir araştırma rutubetli ortamlarda romatizmaya yüzde 100, gribe yüzde 95, bel ağrısına yüzde 62, kalp ve damar hastalıklarına yüzde 25, boyun ağrısına yüzde 25, raşitizme ise yüzde 25 daha fazla yakalanıldığı belirlenmiştir.Rutubetli ortamın kötü kokusu ağır bir hava ve sağlıksız bir atmosfer yaratır.Eşyalara ve ekipmanlara zarar vererek paslanmalarını sağlar.Binanın ömrünü azaltır.Bina geç ısınacağı için ısı kaybının yüksek olmasına yol açar.Rutubetin tüm zararları bütçeye ve ülke ekonomisine de olumsuz etki eder.Dahili Su Hasarı, Yağmur Suyu veya Sel Baskını yada Yangın Söndürme Çalışmaları esnasında İtfaiyenin sıkmış olduğu suya bağlı olarak Konut yada İş yerlerinde yoğun rutubet oluşmaktadır.

Rutubet, Tavan, Duvar, Zemin Parkeleri, Mobilyalar ve Emtialarda hasarın büyümesine, restorasyon sonrasında ise duvar alçı sıva ve boyalarında kusmalara sebebiyet vermektedir. Dydtürktek, Nem alma makineleri ileHasarın büyümesinin önüne geçer, Maliyetleri düşürürRestorasyon öncesi duvar ve tavanlarda oluşan rutubeti kurutarak yapılacak restorasyon işleminin kalitesini artırır, Müşteri memnuniyetini sağlar.Yapılan işin süresini kısaltır ve müşteri mağduriyetinin önüne geçer.

Rutubet Kurutma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön