Alçı Kurutma

Alçı Kurutma özellikle maden ve inşat sektöründe kullanılan alçı kurutma yöntemleri artık firmamız bünyesinde bulabileceğiniz kurutma yöntemleri arasında yer almaktadır.Alçı kurutma cihazları diğer kurutma cihazlarından farklı olarak daha farklı özelliklere ve kapasiteye sahiptir. Döner fırın şeklinde tasarlanarak üretilen alçı kurutma cihazları özellikle inşaat sektöründe sürekli olarak kullanılması gereken cihazların başında gelmektedir.İnşaat sektöründe kullanılan cihazların hepsini kurutma özelliği olduğuna dikkat etmelisiniz. Çünkü binaların ve diğer yapıların yapım aşamasında sağlam olması ve bu şekilde yapının tamamlanabilmesi için kullanılacak her malzemenin ve uygulanacak her aşamanın kuru olarak kademeli şekilde ilerlemesi gerekmektedir.Pişirilip toz durumuna getirilmiş alçı taşıdır. Suyla karıştırılınca çok çabuk donar. Yapılarda ve kalıp çıkarma işlerinde kullanılır. Kalsiyum sülfat hemihidrat (CaSO4.1/2 H2O) bileşiğiolan ve ıslatılıp kurutulduğunda sertleşerek çabucak donan, beyaz renkli ince toz. Alçı, alçı taşı denilen kalsiyum sülfat dihidratın (CaSO4 . 2H2O) öğütülüp 190 °C de suyunun % 75’i çıkıncaya kadar ısıtılmasıyla elde edilir.Alçı kurutma fırınlarının sizlere sağladığı en büyük avantajlardan birisi de sizlere kazandırdığı zamandır. Islanan veya nemden kolaylıkla etkilenebilecek bu tarz malzemelerin şantiye gibi açık veya yarı açık alanlarda kuruması ger zaman mümkün olmayabilir.

Alçı Kurutma Cihazları Diğer Kurutma Cihazlarından Farklıdır

Alçı nemi alma işlemleriniz için havadar veya açık şekilde alçının kurumasını beklemeniz sizlere çok da sağlıklı sonuçlar vermeyecektir. Özellikle inşaat sektöründe de sıkça kullanılan alçıların bina yapım aşamasında iken kullanılacağı zaman alçının kalitesini koruması oldukça önemlidir.Sizler fark etmeseniz de alçı veya diğer yapı malzemelerinin nemden kolaylıkla etkilenerek yapısının kısa süre içerisinde bozulacağını bilmelisiniz. Yapı malzemeleri arasında yerini koruyan alçıların nemden ve ıslaklıktan korunması alçının sağlamlığı açısından da oldukça önemlidir.Sıva uygulamasının bina yapım aşamasındaki önemi büyüktür. Sıvayı oluşturan malzemelerin başında da alçı gelmektedir. Bu yüzden kullanılacak olan alçının kaliteli olması aynı zamanda sıvanın da sağlam olmasını etkileyecektir.Bunun için sıva harç işlemi yapılmadan önce gerekli görülürse alçı kurutma işlemi yapılmalıdır. Aynı işlem sıva yapıldığı zaman da uygulanmalıdır. Bina yapım aşamasında kullanılacak olan her malzemenin kalitesi ve kuru olması binanın sağlamlığı açısından da oldukça önemlidir.Peki, alçının kurutulma işlemi nasıl yapılmalıdır? Gelişen teknoloji ile birlikte alçı veya sıva gibi işlemlerin kurutulması da kısa süre içerisinde yapılabilmektedir. Bunun için de alçı kurutma cihazı tercih edilebilmektedir.Sizlere zamandan ve ileride meydana gelebilecek ve sizlere daha fazla maddi sorun meydana getirebilecek sorunlardan kısa süre içerisinde kazanç sağlamanıza yardımcı olacaktır. Bunun için de profesyonel çözümlerden yardım almalısınız.Kendiliğinden kurumaya bırakılacak olan alçı veya sıva işlemlerinin zaman içerisinde tamamen kuruyacağı da garanti değildir. Bunun için alçı kurutma firması olarak bizler ile iletişime geçerek alçı, sıva veya beton kurutma işlemleriniz için gerekli olan kurutma cihazlarını temin edebilirsiniz.

Kurutma Yapılan Alçılarda Çabuk Kırılmalar Meydana Gelmez

Alçının çabuk kırılabilen bir yapıya sahip olduğunu hemen herkes bilmektedir. Oysa kaliteli olarak yapılacak olan karışımın sıvanın da kaliteli olmasını ve bu da binanın sağlamlığını artıracaktır.Alçının ya da beton veya sıva karşımı için gerekli olan malzemelerin ıslaklıktan veya nemden etkilenerek kullanılmaz olma olasılığı yüksektir.Bunun için de uygulanacak olan her işlem için kullanılacak olan malzemelerin sağlıklı şartlarda ve yapılarına uygun olarak saklanması gerekmektedir. Yine aynı şekilde evinize alçı yaptırdığınız zaman alçının kurumadan boya veya üzerini farklı bir malzeme ile kapatmadan alçının iyice kuruması beklenmelidir.Peki, duvarlara uygulanan alçı nasıl kurutulmalı? Alçının bina içerisinde kullanıldığında kurumasını beklemek için ne kadarlık bir zaman dilimine ihtiyacınız olduğunu tam olarak bilemeyebilirsiniz.Bunun için binalarda kullanılan ek kuvvetlendirici malzemelerin da işlem sırasında sağlam olması ve bu malzemelerin de uygulandıktan sonra sağlam kalması için kuruması gerekmektedir.Nemli kalan herhangi bir bölge için yeniden malzeme kullanmak ileride nem sorunun yaşanmasına ve buna bağlı olarak da alçının dökülmesine ve çatlamasına sebep olabilmektedir.Nem ve rutubet kurutma firması olarak alçı kurutma için kullanılacak olan cihazlar ve makineler için dilerseniz satın alma veya kiralama için bizler ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Alçı Kurutma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön