Duvar Kurutma Cihazı

Duvar Kurutma Cihazı kullanılmayan binalarda özellikle rutubet ve nem oluşumu görülmektedir.Duvar kurutma işleminin daha sağlıklı yapılması için öncelikli olarak nem alma ve ıslaklık kurutma cihazı kullanılmalıdır.Duvarların ıslak olduğu bir alanda özellikle zeminin de ıslak olması oldukça normaldir. Bunun için temin edeceğiniz nem alma ve ıslaklık giderme cihazlarını aynı zamanda zeminlerdeki ıslaklığı kurutmak için de kullanabilirsiniz.Peki, duvarların ıslanmasının sebepleri arasında neler yer almaktadır? Genellikle inşaat sektöründe sürekli olarak hem su ile yapılan temasların sık olmasından dolayı hem de hava şartlarından dolayı sürekli olarak ıslanabilir.Veya hazır olan binanızda su tesisatınızdaki arızalardan dolayı temiz suyun tesisattan dolayı taşması ile evinizdeki duvarlarınız ve zemin ıslanabilir.Bir diğer etken de sel gibi su taşkınlıklarıdır. Bunları kimsenin yaşamaması dileği ile her an herkesin de başına gelebilecek olumsuzluklar olduğunu da hatırlatmak isteriz. Bu gibi sorunlar ile karşılaştığınızda yapmanız gereken ilk olarak alanı tamamen boşaltarak duvarları ve zemini kurutma işlemi yapmalısınız.Kurutma işleminin kendiliğinden olmasını beklemeniz sizlere sadece zaman kaybettirecektir. Bunun için de profesyonel yöntem olan ve inşaat firmalarının da kurutma işlemleri için tercih ettiği “ıslak duvar kurutma” cihazlarından faydalanabilirsiniz.Duvarlarda kısa süreli meydana gelebilecek ıslaklık sizler fark etmeseniz de kısa süre içerisinde duvarların içlerine kadar sızabilir. Bunun için de kurutma cihazları tam da bu işlem için kuvvetli fanları ile kurutma işlemi yapmak için üretilmiştir.Duvar kurutma cihazı ne kadarlık bir süre zarfında kullanılmalıdır sorusu belki de sizlerden bize ulaşan en çok sorulan sorular arasında yer almaktadır.Aslında bu sorunun net olarak cevaplanabilmesi için öncelikle ıslaklık ve nem tespiti yapılması gerekmektedir. Ayrıca duvar kurutma işlemi hakkında sizleri bilgilendirmek istediğimiz bir diğer konudan da bahsetmek istiyoruz.

Duvarların Islanmaması Nem Kapmaması İçin Neler Yapılmalıdır ?

Kullanmış olduğunuz duvar kurutma cihazı ile duvarların sadece dış yüzeylerinin kurumuş olmasına aldanarak kurutma işlemini tamamlamadan yarıda kesmeniz yine duvarların bir süre sonra içten başlayan bir nem ve rutubet sorunu ile karşınıza çıkmasına sebep olacaktır.Bunun için de gerekli nemölçer cihazları kullanılarak gerekli tespitlerin “ıslak duvar kurutma cihazı” kullanım aşamasında da yapılması sizlerin de işlem sonunda daha sağlıklı sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır.Duvar kurutma cihazı nem alma cihazlarına oranla daha geniş bir kurutma kapasitesine sahip olan oldukça yüksek kapasiteli fanlara sahip kurutma cihazlarıdır.

Duvar Kurutma İşleminde Duvar Dışı Kuruduğunda İşlem Henüz Tam Bitmemiş Sayılmaktadır.

Bunun için de duvar kurutma işleminiz sonrasında tekrar rutubet ve nem, ıslaklık gibi sorunların kontörlünü yapmak isterseniz binanızın kullanım aşamasında mini nem alma cihazlarını düzenli olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.Uygun olarak yapılmayan çözümler aksine sizlere daha fazla zarar getirebilir. Mesela dış yüzeyinin kurumasına yönelik olarak durdurulan kurutma işlemi sizlere küf olarak geri dönebilir. Önlenemeyen sorunlar ile karşılaşmamak için firmamızla iletişime geçerek duvar kurutma cihazı hizmetimizden faydalanabilirsiniz.Duvar kurutma firması olarak bizler ile hem profesyonel duvar kurutma cihazlarını temin etmek hem de cihaz kullanımı ve kurutma işlemlerinde uygulanması gereken diğer önemli prosedürler için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.Yaşam alanlarınıza bağlı olarak farklı sebeplerden dolayı duvar ve tavan ve tabanlarda ıslaklık sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bahçeli bir evde oturduğunuzda hava şartlarından dolayı su taşkınlıklarına bağlı olarak bütün binanızı kurutmak zorunda kalabilirsiniz.Yine bir apartman dairesinde yaşıyorsanız üst veya alt kattaki komşunuzdan veya sizin tesisatınızdaki problemlerden dolayı su sızıntılarına bağlı olarak duvarlarınız ve zemin ve tavan ıslaklığı yaşanabilir. Bu gibi sorunlarda yapılması gereken en uygun yöntem kesinlikle kısa sürede ıslaklığı da giderecek olan duvar kurutma cihazlarını kullanmaktır.Duvar kurutma cihazı çeşitlerimiz ve hizmet detaylarımız için bizimle ve teknik ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Duvar Kurutma Cihazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön