Duvar Kurutma

Duvar Kurutma  Su ya da buhar sorunlarından dolayı ıslak duvar kurutma işlemi yapılması gerekebilir.  Duvarlar sudan veya ıslaklıktan kolay şekilde etkilenebilmektedirler. Ve kısa süre içerisinde duvarların yapısı zayıflayacak ve duvarlarda dökülmeler ve lekelenmeler meydana gelecektir.Lekeli duvarların sebebi sadece ıslaklık değil rutubet de olabilmektedir. Bunun gibi sorunlar da evlerinizde ve diğer yaşam alanlarınızdaki ortamdaki havanın kalitesini bile olumsuz yönde etkileyecektir.Nemli duvarlar veya nemli zeminler sadece yaşam alanlarınızın kalitesini değil binanızın kullanım ömrünü de olumsuz yönde etkilemektedir. Peki, ıslak olan duvarların kurutulma işlemi nasıl yapılmalıdır?Yaşam alanlarınızda nasıl bir su sorunu yaşarsanız yaşayın binanızın ve duvarlarınızın kurutulma işlemleri artık kıs süre içerisinde yapılmaktadır.Profesyonel kurutma cihazları ile yapılan kurutma işlemleri ile sağlıklı yaşam alanları elde etmeniz mümkündür. Duvarların su sorunlarından kısa süre içerisinde bu kadar hızlı olarak etkilenmesin sebeplerinden biri de zeminden ve duvarların içerisinden su ve gider tesisatlarının geçmesinden dolayıdır.Bunun için de sizler farkında olmasınız da veya herhangi bir su baskını gibi büyük bir sorun ile karşılaşmasanız da duvarlarınızın içerisinde bulunan tesisattan kaynaklı herhangi bir sorun da meydana gelmiş olabilir. Bu sorunlar da duvarlarınızın içten içe ıslanmasını ve nemlenmesine sebep olur.

Duvar Kurutma Çoğu Evde Yapılması Gereken Bir İşlemdir

Betonların içerisinde işleyen nem sorunu belirli bir zaman içerisinde rutubete de dönüşecektir. Rutubetin en kötü sonuçlarından birisi de küf ve pas sorunudur. Uzun süre duvarlarınız rutubete maruz kaldığında kısa süre sonra küf sorununu duvarlarınızda gözle görmeye Başarsınız.Bu durumda da küflü duvar kurutma cihazlarını kullanmalısınız. Küf arındırma cihazları duvarların içlerini kadar işleyerek rutubeti, nemi ve küfü tamamen kurutmaktadır. Küfün meydana getirdiği lekelerin temizlenmesi ve duvardan tamamen arındırılması da özellikle ev hanımlarının yaşadığı büyük sıkıntılardan biridir.Küf lekeleri ve pas ve su lekelerini temizleme için hemen herkes boya işlemi yaptırmaktadır. Yalnız bu noktada bilinmesi gereken önemli noktalardan biri de ıslak duvar kurutma işlemi yapılmadan küfün üzerini herhangi bir madde ile kapatmaya çalışmanız sadece sizlere geçici bir süre çözüm sunacaktır.Islak olan bir duvarı kapı veya pencereyi açarak 24 saat de havalandırsanız duvarın içini tamamen kurutmuş sayılmazsınız. Kurutma firması olarak bizler hangi kurutma cihazını kullanacağını bilmeyen müşterilerimiz için profesyonel ekip arkadaşlarımız ile sizlere her konuda yardımcı olmaktayız.Peki, duvar kurutma işlemi neden yapılmalıdır? Isı yalıtım için yeni binaların yapım aşamasında gösterilen özeni hepimiz bilmekteyiz.  Yalnız yalıtım sistemlerinin de en büyük düşmanı nem ve rutubettir.Bunun için duvarlarınızda yapacağınız kurutma işlemi ile yaşam alanlarınızdaki ısı maliyetinin düştüğünün farkına sizler de varacaksınız.

Yaşadığımız Evde Islak Alanlar Sağlık Problemleri Yaratabilirler

Yaşam alanlarınızdaki ıslaklıklar evinizdeki su taşkınlarından meydana gelebilir ya da yangın sonrasında söndürme işlemlerinden sonra yaşam alanlarının eski haline gelmesi için kesinlikle kurutma işlemi yapılmalıdır.Kurutma işlemi yapılmadan rutubetin gözle görünür Kısımlarını temizlik yaparak veya boya yaparak kapatmanız mümkün değildir.Rutubetten, ıslaklıktan ve nemden tamamen kurtulmak için kurutma cihazları ile yeterli miktarda kurutma işleminin yapılması gerekmektedir. Bu sayede rutubetli duvar kurutma işlemi yapıldıktan sonra gerekli olan boya, duvar kâğıdı ya da leke temizliği kalıcı olarak yapılabilmektedir.Duvarların ıslak olması sadece duvarlar için değil kısa süre sonra eşyalarınıza da zarar verecek bir sorundur. Bunun için ıslaklığın veya nemin fark edildiği anda gerekli profesyonel müdahalelerin yapılması gerekmektedir.Kurutma cihazları sadece nemli duvar kurutma için değil ıslaklık ve nem sorunu yaşanan her ortam ve her alan için kullanılmaktadır. Yaşam alanlarınızda dönem dönem nem sorunu ile karşılaşıyorsanız eviniz için genel olarak duvar, tavan ve zemin olmak üzere kurutma işlemi yaptırabilirsiniz.Duvar kurutma cihazları ve cihaz fiyatları için kurutma firması olarak bizler ile iletişime geçebilirsiniz. 

Etiketler:

Duvar Kurutma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön