Şantiye Kurutma

Şantiye Kurutma – Sanayi tipi ısıtıcılar ve kurutucular ile şantiye kurutma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.Şantiyede kullanılacak olan nem kurutma cihazları aynı zamanda hava temizleyici olarak da kullanılmaktadır. Şantiyelerde yaşanılan en büyük sıkıntılardan biri de uzun süre ıslak kalan ve kurutulmayan alanlarda yaşanılan nem ve nemin engellenmemesine bağlı olarak meydana çıkan rutubet sorunudur.Şantiyelerde kullanılan nem kurutma cihazları sanayi ve endüstriyel tipler olmak üzere iki grupta ayrılmaktadır. İnşaatlar gibi şantiyelerde yarı açık, açık ve kapalı olmak üzere üç grupta incelenebilmektedir.Yarı açık olan şantiyelerde kurutma işleminin sürekli olarak yapılması gerekmektedir. Zaten sanayi tipi kurutma cihazları da tasarım ve üretim olarak da 24 saat çalışabilme özelliğine sahiptir. Şantiyelerin nem ve ıslaklık oranının belirli bir seviyede olması gerekmektedir.Bu oranı sürekli olarak dengede tutmak için doğal yollar ile kurutma işlemi yapılması mümkün olmayabilir. Şantiyelerde sadece kurutma işlemi değil aynı zamanda hava temizleyiciler de kullanılmalıdır. Sanayi tipi kurutucularda mevcut olan ısıtma özellikleri ile donmaya karşı da kurutucular kullanılmaktadır.Şantiye nem alma işleminin yapılmasının sebebi şantiyede bulunan ürünleri kullanım ömrü açısından oldukça önemlidir. Şantiyelerde kullanılan nem alma ve kurutma cihazları genellikle betonları kurutmak için kullanılmaktadır.Şantiyenin büyüklüğüne göre kullanılacak olan cihaz seçimi de oldukça önemlidir. Sizlere ebat ve güç olarak yetmeyecek bir kurutma cihazının şantiyede de yeterli olmayacağını söyleyebiliriz. Şantiyelerde her zaman beton veya buna benzer maddeler bulunmamaktadır.

Şantiye Kurutma Cihazları Kullanılacak Alanlara Göre Değişmektedir

Özellikle plastik ve ahşap gibi malzemelerin de bulunduğu şantiyelerde her ayarda kurutma cihazı kullanmanız sakıncalı olabilir. Şantiye alanlarının sağlıklı olabilmesi için açık alanlar bile şantiye içerisinde bulunan malzemelerin kaliteli olması açısından belirli bir nem oranına sahip olması gerekmektedir.Kullanılacak olan ve numune şeklinde muhafaza edilecek olan şantiyedeki ürünleri kullanım ömrünün uzun olması ve yapısının bozulmaması için şantiye kurutma cihazı kullanılması gerekmektedir.Ayrıca sadece şantiye içerisinde bulunan ürünler için değil aynı zamanda şantiyedeki makineler ve diğer kullanılmakta olan cihazlar için de belirli zaman aralığında kurutma cihazları kullanılmalıdır.Şantiye kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize tavsiyemiz şantiye içerisinde bulunan makine ve cihazları nemden ve diğer etkenlerden korumak için kurutma işlemi yapmanız yönündedir. Kurutma cihazları sadece kullanılacağı bölgede ıslaklık ve nemi kurutmaz.Aynı zamanda havayı ve uygulandığı alanı da dezenfekte etme özellikleri oldukları için şantiye içerisindeki tozdan ve diğer etkenlerden dolayı cihazlarınızın, makinelerinizin ve diğer ürünlerinizin bozulması da engellenmiş olmaktadır.

Şantiye Kurutma Cihazları Profesyonel Eğitim Görmüş Kişiler Tarafından Yapılması Gerekmektedir.

Şantiye kurutma cihazları ve uygulaması için profesyonel olarak destek ve yardım almak isterseniz kurutma firması olarak hem cihaz teminini hem de gerekli destek ve yardımı firmamız bünyesinden temin edebilirsiniz. Sanayi tipi nem ve rutubet kurutma cihazları zor şartlar altında çalışabilecek şekilde üretilmiştir.Bunun için de şantiye ve inşaat gibi açık alanlardaki zor çalışma şartlarına uygun olarak rahatlıkla ve 24 saate kadar sürekli olarak çalışabilme kapasitesi ile sizlere garantili hizmetler verebilmektedir.Siz değerli müşterilerimizden gelen sorulardan birisi de şantiye nasıl kurutulmalı sorusudur? Aslında her sektörde yaşanan ıslaklık ve nem gibi sorunlar için kurutma cihazı ve kurutma makinesi bulunmaktadır.Önemli olan sizlerin kurutma işlemlerini hangi alanda ve hangi ürün üzerinde kullanmak istediğinizdir. Ayrıca şantiyelerde kullanılan kurutma cihazlarının bazıları sadece uygulama yapacağı ürün üzerinde de etkili olabilmektedir.Beton, kum, elektronik eşyalar, plastik ve şantiyede bulanabilecek diğer eşyalar için nemden be ıslaklıktan kurutulması için uygun cihaz tespit edilerek kurutma işlemi yapılmalıdır.Şantiye kurutma cihazı kiralama ve satın alma işlemleriniz için kutruma firması olarak bizler ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

Şantiye Kurutma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön