Şap Kurutma

Şap kurutma işleminin yapılması duvarların daha hızlı kuruması ve sonraki aşama için hazır hale gelme süresinin hızlandırılması için gerekli olan bir uygulamadır.Şapı kurutma yapabilmek için ise herhangi bir profesyonel yardım alınmaz ise uzun bir süre şapın kuruması beklenebilmektedir.Bu da sizlere hem zaman kaybı hem de tam anlamı ile net bir kuruluk elde etmenizi sağlamamaktadır. Şap uygulaması özellikle duvarların düz bir zemin haline gelmesi için yapılan bir uygulamadır.Kullanılacak malzemenin şap uygulaması sırasında oldukça yoğun olarak kullanıldığı da görülebilmektedir. Şap işleminin sonucunda hedef düz bir duvar elde etmek olduğu için, yoğun nemli bir alan da meydana çıkabilmektedir.Şap uygulamasında sonra yapılması gereken diğer boya veya döşeme uygulaması için ise yapılması gereken en önemli işlem sadece şapın iyice kuruduğundan emin olunmasıdır.Şap kurutma cihazları sayesinde artık şapın kuruması için beklenen süreyi kısaltabilirsiniz. Kurutma cihazının sadece sizlere sunduğu faydası bununla da kalmamaktadır.Özellikle şap uygulamasının artık iç tasarıma geçmek için son adım olduğunu söyleyebiliriz. Bunun için de boyaların nemden dolayı kabarıp dökülmemesi veya rutubetin meydana çıkmaması için en önemli işlem olan şap kurutma işlemini kendiliğinden kurumasını beklememelisiniz.


Şap Kurutma Cihazları Ne Kadar Miktarda Nem Alabilirler ?

Şap kurutma cihazı sayesinde şap uygulaması yapılan alanlardaki nemin ve ıslaklığın cihazın su haznesine dolarak duvardan alındığını görebilirsiniz. Şap kurutma cihazı sizlere somut sonuçlar vermektedir. Şap ve duvar kurutma işlemlerini yapmanızın sizlere en önemli kazançlarından birisi de sağlıklı bir konut ortaya çıkarmanızdır.Bir malzemeyi yapısı bozulduğu için defalarca kullanmak maliyet açısından da sizlere zarar verecektir. Oysa kurutma cihazlarını kullanarak işlemlere devam etmeniz bir malzemeyi sadece bir kez kullanabilmeniz ve bunun sonucunda da sağlıklı bir sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.Şap nem kurutma cihazı hizmetimiz sayesinde sağlıklı bir iş gücü ve sağlam konutların ortaya çıkmasını sizler ile birlikte gerçekleştirmekteyiz.İnşaatta yerine dökülen tesviye betonu üzerine zemin izolasyonu yapmak, görsel güzellik katmak gibi amaçların yanı sıra kullanılan alanın kullanım süresini uzatmak için yapılan yer kaplama malzemesine şap deniliyor.Şap atıldığında doğal yollara şapın kuruma zamanı 30-60 gün arasında değişiyor. Bu yüzden Şap Kurutma işleminin doğal olmayan yollardan hızlıca yapılması gerekiyor.Şapın doğal yollardan kurumasının beklenmesi inşaat işinin uzamasına, inşaat işinin uzaması ise binanın bina sahibine geç teslim edilmesine ve binanın kullanıma geç açılmasına yol açıyor.
 

Şap Kurutma İçin En Uygun  Hava Şartları Nasıl Olmalıdır ?

Şap Kurutma için uygun nem yoğunluğu ve uygun hava şartları doğal koşullarda çok  zor olduğu için  parke, epoksi, izolasyon gibi uygulamalar şap kurumadan gerçekleştirilemiyor.Eğer nem oranı yüksek olan binalarda şap kurutma gerçekleştirilmeden  epoksi, parke ve izolasyon işlemleri yapılırsa büyük sorunlar yaşanabilir. Bu problemlerin yaşanmaması için hızlı bir şekilde şap kurutma işleminin yapılması zorunlu hale geliyor.Şapın kullanım alanları genelde su ile nem etkisinin yüksek olduğu yerler, otoparklar, fabrika alanları, spor alanları, sergiler gibi yerler olduğu için bu tip yerlerin inşaatlarının daha çabuk tamamlanması ve iş veren kişi ya da kuruma teslim edilmesi gerekiyor.Eğer iş zamanında teslim edilmediği takdirde cezai işlem ve yaptırımlarla karşılaşma ihtimali bulunuyor.Şap Kurutma şap kurutma makineleri aracılığıyla hızlı bir şekilde yapıldığında hem bina daha kısa sürede teslim ediliyor hem de doğal kuruma yöntemlerine göre daha büyük avantaj sağlanıyor.Mekanın kısa sürede teslim edilmesi eğer otopark ise daha erken zamanda kazanç elde etmesini, spor alanıysa daha kısa sürede sportif aktivitelerin yapılmasını sergi salonuysa kısa sürede kültürel faaliyetlerin gerçekleştirilmesini fabrika alanıysa daha kısa sürede fabrikanın üretime geçmesini sağlayacağından ekonomiye de artı değer kazandırmış oluyor.

Şap Kurutma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön