Yangın Sonrası Temizlik

Yangın sonrası temizlik firması olarak Yangın sonrasında ihtiyacınız olan tek şey sadece bir temizlik şirketidir. Yangın sonrası temizlik diğer temizlik yöntemlerine göre biraz daha detaylı yapılan bir temizliktir. Yangın sonunda görüştüğünüz firmanın yapması gereken ilk iş yangın hasar tespitidir. Büyük hasarlı yangınlardan sonra alanda kullanılabilecek eşya olup olmadığına bakılır.Daha sonra tamiratlar ile kullanılabilecek olan eşyalar temiz ve kuru bir alana götürülür. Ev, işyeri, ambar, fabrika ya da bahçe her neresi olursa olsun hemen her yerde yangın çıkabilir.İnsan kaynaklı ya da dış etkenlerden dolayı meydana gelen yangın sonrasında elektrik ile olan bağlantı kontrol edilir. Yangının tamamen söndürüldüğünden emin olduktan sonra alandan çıkarılan atılacak eşyalar yaşam alanlarından uzak bir yere atılmalıdır.Yangın sonrası temizliği yapılırken hiç şüphesiz ki en zor bölüm is kokusunun giderilmesidir. İs kokusunun giderilmesinde boya ya da badana yapmak etkili bir sonuç vermeyecektir.Bunun için buharlı temizleyiciler ile yangın is kokusu giderilmelidir. Daha sonra duvarlarda ve yer döşemelerinde hatta tavanda meydana gelen hasarlar onarılmalıdır. Yer döşemeleri ahşap ise tamamen değiştirilmelidir.Yangın sonrasında yanan eşyalardan geriye kalan kurumun su ile değil önce kuru vakumlu cihazlar ile temizlenmelidir.Kurum su ile birleşirse daha çok yapışacağı için kuru bir şekilde temizlenmesi daha sonraki temizlik aşamasını kolaylaştıracaktır.
 

Yangında ne kadar hasar gören eşyalar temizlenmelidir ?

Yangın hasarı çok büyük değil ise yani eşyalar daha az hasar görmüş ve kullanılabilir durumda ise eşyaların temizliği yapılmalıdır.Mesela beyaz eşyalar küçük hasarlar almış ise silinerek temizlenmelidir. Bu noktada sizlerin de dikkat etmesi gereken önemli bir nokta bulunmaktadır. Yangın sırasında elektronik aletleriniz hasar görmüş olabilir ve sizler dışarıdan bu hasarı göremeyebilirsiniz. Bunun için evde kalmasını istediğiniz az hasarlı elektronik eşyalarınızı kullanmadan önce kontrollerini yaptırmalısınız.Yangın sonrası temizlik yapan firmaların da bu konuda sizleri yönlendirmesi gerekmektedir. Yangından sonra yapılacak ilk temizliğin kimyasal temizlik maddeleri ile yapılması önerilebilir.Ağır temizlik içerisine giren yangın temizliği sadece bir kat temizlik ile sonlandırılmamalıdır. Özellikle is ve kurumdan yaşam alanının tamamen yok olması biraz zaman alabilir.Kesin sonuçlu bir temizlik yaptırmak istiyorsanız alanında uzman yangın sonrası temizlik firması ile çalışmalısınız. Genellikle yangından sonra yapılacak temizliğin fiyatlandırması hasar tespitine bağlı olarak belirlenir.

Yangından kalan büyük hasarları nasıl temizleyebiliriz ?

Yangın ağır izler bırakabilir. Özellikle evde tek başınıza yangın sonrası temizlik yapmaya çalışırsanız is ve kurumun daha da çok yerleştiğini göreceksiniz.Eski yöntemler kullanılarak temizlik yapmak istenilen sonuçları vermeyecektir. Bunun için yangın sonrası temizlik hizmeti veren firmaları seçerken kesinlikle vakumlu ve buharlı cihazlar ile çalışıp çalışmadıklarını kontrol etmelisiniz.Klasik ev yangınlarında genellikle su ile soğutma yöntemi kullanılarak yangın söndürme işlemi yapılmaktadır. Akaryakıt gibi daha kuvvetli ve problemli yangınlarda ise havayı kesme yöntemi kullanılarak yangın söndürülmektedir.Yangın sırasında ilk müdahale için nasıl itfaiyeyi arıyorsanız yangın sonrası temizlik için de bizi aramalısınız. Alanında uzman ekip arkadaşları ve cihaz donanımlarımız ile sizlere hizmet vermekteyiz.Firmamız bünyesinde çalışan arkadaşlarımız temizlik ve yangın sonrası temizliği konusunda alanında uzman kişilerdir.Sizlerde firmamızı arayarak fiyatlandırma ve yangın sonrası temizlik hizmetleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yangın Sonrası Temizlik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön