Evdeki Nemin Zararları 

nem-alma-cihazi-min

Evde rutubet oluşumunun başlıca sebebi nemdir. Rutubet ise sağlam yapılmamış binalarda duvarlar yağan yağmuru içine çeker ve içerideki sıcak havanın da etkisi ile su buharları ve nem oluşur. Terleyen duvarlarda zaman içeresinde rutubet oluşumu gözlenir. Bu da solunum yolları rahatsızlıkları başta olmak üzere birçok hastalığa davetiye çıkarır. Örneğin ; 

  • Küf alerjisi , 
  • Sinüzit ,
  • Nefes darlığı ,
  • Öksürük ,
  • Astım krizleri , 
  • Romatizmal hastalıklar ve eklem ağrıları ,
  • Uyku sorunları

gibi birçok probleme yol açar. Bunun yansıra eve de zarar verir. Bu sorunları önlemek için ev tipi nem alma cihazları kullanılabilir. 

Ev Tipi Nem Alma Cihazlarının Faydaları Nelerdir ? 

Nem kurutma cihazları ; odadaki fazla nemi çekerek kötü küf kokusunu , duvarlarda oluşabilecek lekeleri , pas , küf ve rutubet oluşumunu , çürüme ve oksitlenme gibi sorunları önler. Ayrıca boya dökülmelerinin de önüne geçer. Nem alma cihazı , odadaki nemi dengeleyerek mobilyaların zarar görmesini engeller ve ömrünü uzatır. Sessiz çalışan nem alma cihazları , konforlu bir yaşam alanı sunar. Yüksek verimlilik ve maksimum kapasite ile çalışarak sağlığınızı korur. 

Nem Alma Cihazlarının Fiyatları Nedir ?

Nem alma cihazı fiyatları ; cihazın nem tüketimine , su haznesine ve otomatik defrost gibi ekstra olanaklara , çalışırken ses çıkarıp çıkarmadığına , otomatik çalışma özelliği olup olmadığına göre değişiklik gösterir. Nem alma cihazlarının kullanım alanına uygun olarak seçilmesi de oldukça önemlidir. Bu da fiyat konusunda değişkenliklere neden olur. Bir ev tipi nem alma cihazı ile sanayi tipi nem alma cihazı arasında da fiyat farklılıkları görülmektedir. 

Evdeki Nemin Zararları 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön