Nem Kurutma

Nem Kurutma ile havadaki rutubet miktarı olan nemin fazla olması hem insanların yaşamlarında sağlıklarını bozacak şekilde olumsuzluklara hem de nemin bulunduğu ortama ve ortamdaki eşyalara büyük zararları bulunuyor. Bu yüzden Nem Kurutma büyük önem taşıyorNem Oranı yüksek olan ortamlarda su yoğunlaşması meydana geleceğinden eşyalar, mobilyalar, metal aksamlar, elektrik tesisatları zarar görüyor.  Elektrik aksamının zarar görmesi  mekanda yangın ve benzeri durumlara da yol açarak geri dönüşü olmayan sorunlar yaratabiliyor.Küf ve yosunlar böyle ortamlarda kolayca oluşuyor. Ev akarları adı verilen gözle görülemeyen küçük canlılar nemli ortamlarda hızlıca büyüyor ve insan sağlığına zarar veriyor.Betonarme yapılarda Nem Kurutma yapılmadığı takdirde betonun içine işleyen nem demir aksama zarar vererek binanın kullanım ömrünün azalmasına yol açıyor.Nemli ve küf kokulu ortamlar insanların metabolizmasında da yavaşlamaya ve ciddi sağlık sorunları yaşamasına sebep olabiliyor.Özellikle soğuk havalarda ısınmak için kullanılan cihazların ısı seviyelerinin yükseltilmesi yapılardaki nem oranını da  yavaş yavaş yükseltiyor.  Yükselen nem haberimiz olmadan binanın betonuna dolayısıyla yapıya zarar verecek boyutlara ulaşıyor.Her türlü olumsuz duruma sebep olan nemli ortamlara müdahale edilerek “nem kurutma” işleminin yapılması gerekiyor.Nem kurutma işlemi sadece sağlıklı hava sahaları elde etmek için değil aynı zamanda bina ve konutlarda bulunan nemi kurutmak için de yapılan bir uygulamadır.Nemi kurutma için ise yapılması gereken işlem oldukça basittir.


Nem Kurutma Cihazı alınmadan önce nelere dikkat edilmelidir ?

Öncelikli olarak uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne nem kapasitesine uygun bir nem kurutma cihazı alınmalıdır.Kurulumu ve kullanımı oldukça basit olan nem alma ve kurutma cihazları ile nem sorunundan profesyonel bir şekilde kurutmanız mümkündür. Nem sorunu konutlarda yapım sırasında eksik yapılan işlemlerden dolayı inşaat yapımından kalan bir sorun olarak karşınıza çıkabilmektedir.Tabi ki nem kurutma cihazının sağlıklı bir sonuç verebilmesi için öncelikli olarak nem hasar tespitinin yapılması ve nemin başlangıç yerinin ve dağıldığı yerlerin tespit edilmesi gerekmektedir. Gerekli tespitlerin yapılmasından sonra ise profesyonel nem kurutma cihazları ile nemi kurutabilirsiniz.Nem kurutma cihazı temin etmeden önce bu alanda profesyonel bir uzman kadroya sahip olan ve gerekli teknik ekip ve donanıma sahip olan firmamızdan gerekli bilgileri alabilirsiniz. Nem alma cihazı kullanmak bazı durumlarda nem sorununu çözmek için yeterli olmayabiliyor.Buna örnek olarak da nem kurutma cihazlarının kapasitesini aşan alanlar üzerinde uygulama yapılmaya çalışılmasını gösterebiliriz. Nem kurutma cihazları oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Bunun için de uygulanacak her alanın ölçüsüne uygun bir cihazı muhakkak bulabilirsiniz.Nem kurutma makinesi ile oldukça yoğun olan nem oranlarını kurutmanız ve yok etmeniz mümkündür. Yoğun nem dediğimiz olay artık rutubet oluşumudur diyebiliriz. Rutubetin de verdiği zararları hepimiz biliyoruz.
 

insaat-kurutma-2-1

Küf, Rutubet ve Nemi yok etmek için hangi tip Nem Kurutma Cihazları tercih edilmelidir ?

Gerek böceklenme gerekse küf ve koku gibi yaşam alanlarını kullanılamaz hale getiren rutubet ve nemi yok etmek için yapılması gereken işlem sadece uzman ekip arkadaşlarımızdan nem kurutma hizmetimiz hakkında detaylı bilgiye erişmek ve nem kurutma cihaz çeşitlerimizden faydalanmaktır. Nem Kurutma Faydaları; Küf ve rutubet yok olacağından bunların verdiği zararlardan ortam ve ortamda bulunan canlılar kurtulur. Yosunlu ortamlarda yetişen mikroorganizmaların verdiği zararların önüne geçilirİnsan sağlığına zarar veren her tür oluşum engellenir.Nem kurutma yapılan betonarme yapılarda binanın kullanım ömrü uzar. Su yoğunlaşması nedeniyle elektrik aksamının zarar görmesi ve muhtemel yangınların önüne geçilirNemin kurutulma işlemi  nem alma cihazlarıyla yapılıyor. Duvardaki ya da tabandaki nem vakumlanarak yapı nemden arındırılıyor.Nem kurutmanın diğer kullanım alanları içerisinde şap sonrası kurutma, sıva sonrası kurutma gibi alanlar da bulunuyor.Türkiye olarak nem alma ve kurutma konusunda 50 yıllık uluslararası tecrübeyi arkamıza alarak hizmet sunmaktayız. Kullandığımız yöntemler endüstriyel tesislerde ve konutlarda hem binayı hem içerdeki emtiayı koku, deformasyon ve gelecekte oluşabilecek küf ve bakteri üreme risklerinden kurtarmaktadır. Personelimizin uzmanlaştığı en yeni nem kurutma teknolojileri ile endüstriyel alanda sanayi makinelerini ve elektronik cihazları, konutlarda da tüm eşyaları nemin getirdiği çürütücü etkilerden korumaktayız.

..

Nem Kurutma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön