Mazotlu Isıtıcı İle Nem Alma

Mazotlu ısıtıcı ile nem alma işlemi pek çok inşaat firmasının kullandığı bir yöntemdir. Elektriğin olmadığı alanlarda mazotlu makinalar ile nem alma işlemi gerçekleştirilmektedir.Nem, insanların sağlığını tehdit eder ve yapılan zaman içerisinde deformasyona uğramasına neden olur. Bu nedenle nemlenen alanların kuruması ya da nem oluşumu gerçekleşmeden önce önlenmesi gerekir.Nem beraberinde gelen rutubet özellikle güneş görmeyen alanlarda meydana gelmektedir. Aynı zamanda evin uzun süre havasız kalması da nem oluşumuna davetiye çıkartmaktadır.Ev içerisinde beslenen bitkilerin ve hayvanların terlemesi de neme neden olmaktadır. Bu nedenle ev içerisinde birden fazla bitki ya da hayvan beslenmemelidir.Odaların içerisinde özellikle balkonu olmayan evlerde ve kış aylarında kurutulan çamaşırlar odanın zamanda rutubet kapmasına neden olur. Bu açıdan evlerin devamlı havalandırılması gerekmektedir.Nem oluşumu sadece evlerde olmamaktadır. Özellikle inşaat halinde olan ve yeni yapılandırılan binaların nem kapması inşaat ve yapılandırma süresinin uzamasına neden olmaktadır.Nem alma cihazları ile inşaat zeminlerinde, evlerde ve iş yerlerinde meydana gelen nem kurutulmaktadır. Elektrikle çalışan nem alma cihazlarının yanında mazot yardımıyla çalışan nem alma cihazları da mevcuttur.Mazotlu ısıtıcı ile nem alma cihazları elektriğin olmadığı inşaat alanlarında ve elektrik kesintilerinin olduğu yerlerde kullanılan avantajlı cihazlardır.

Kurutma Yapılacak Alana Göre Hangi Kurutma Cihazı Kullanılmalıdır ?

Nemin temizleneceği büyük alanlarda ve küçük alanlarda hızlı bir şekilde kurutma işlemi sağlamaktadır.Elektriğin en zor bulunduğu tarım ve sera alanlarında oluşan nem ve rutubet kurutma aracı olarak kurtarıcı olarak bilinen mazotlu ısıtıcılar vardır. Sera ve tarım alanlarında mazotlu ısıtıcıyla nem alma işlemi gerçekleştirilebilmektedir.İnşaat alanlarında binaların yüzeyindeki nem kurutulmadan geri kalan işlemler gerçekleştirilememektedir. Mazotlu ısıtıcılar inşaat alanlarında üstün performans sağlamaktadır.Mazotlu ısıtıcıların büyüklüğü ne olursa olsun performans sağlama açısından oldukça verimli çalışmakta, en büyük alanlardan en küçük alanlara kadar nem kurutma işleminde üstün performans sergilemektedir.

Düz ve Engebeli Araziler Hangi Tip Nem Alma Cihazları Kullanılmalıdır ?

Mazotlu nem alma cihazlarının en büyük avantajlarından biri düz zeminlerde kullanılmasından ziyada en engebeli arazilerde bile kullanılıyor olmasıdır.Mazotlu makinalar engebeli alanlarda düşmeden kırılmadan hasar görmeden sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.”Kiralık mazotlu ısıtıcı” seçerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bir firmadan elektrikli mazot ısıtıcı aldığını zaman nasıl ne kadar elektrik tükettiğini öğreniyorsanız, mazotlu ısıtıcılarda da ne kadar mazot tükettiğini öğrenmelisiniz.Genel olarak bir saat içerisinde ne kadar mazot tükettiğini bilirseniz en uygun mazotu kullanarak bittikten sonra tekrar kullanmaya devam edebilirsiniz.Artık sizlerde mazotlu ısıtıcı ile nem alma işleminizi gerçekleştirirken zamanda ve yakıttan tasarruf edebileceksiniz.Mazotlu ısıtıcılarda mazot tankı dış kısımda yer almaktadır. Bu da mazotun makinaya rahatlıkla doldurulması için avantajdır. Mazotlu ısıtıcı ile nem alma cihazlarının yanında ısı ölçer aletler alarak makinanızın ısısını ölçebilirsiniz.Mazotlu ısıtıcı satışı ve kiralaması yapan güvendiğiniz bir firmadan bu makinanın sahibi olabilirsiniz.

Mazotlu Isıtıcı İle Nem Alma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön