Okul Nem Alma

Okul Nem Alma, Nemin ve rutubetin sıkça rastlandığı ortamlardan biri de okullardır. “Okul nem alma” hizmetimizden faydalanmak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.Firmamız bünyesinde kullandığımız son teknoloji nem alma cihazları sayesinde nem sorunuzu ortana kaldırabiliyoruz.Nemin insan sağlığı açısından Zaralarını hemen herkes bilmektedir. Havada bulunan yoğun nem bakteri üretmesin yanı sıra solunan hava ile solunum yolları gibi hastalıkları da tetiklemektedir. Okullar sağlık yönünden gerekli tedbirlerin alınması gereken en önemli mekânlardan biridir.Sürekli açık olan su ile temasın çok olduğu okul tuvaletlerinde #nem ve #rutubet sıklıkla karşılaşılan sorunlardan biridir. Önlemi alınmayan nem zaman içerisinde duvarlara da işleyecek nem rutubete dönüşecektir.Genelde okulların tuvaletlerinde ya da kantin ve yemekhanelerinde rastlanan bu sorun uygun çözümler ile sonlandırılmadığı için sürekli tekrarlamaktadır.

Okuıllarda ki Salgın Hastalıkların Sebeplerinden Biri Bakterili Nem Olabilir mi ?

Hastalıkları nemin ürettiği bakteriler ve mikroplar da tetiklemektedir. Peki, nem nasıl önlenir? Okullarda belirli aralıklar ile bakım ve onarım yapılmaktadır.Bu onarım ve tadilatlar sırasında nemin oluşturduğu sorunlar genelde badana ve boya işlemleri ile çözülmeye çalışılmaktadır. Badana ve boya işlemleri nem sorununu sadece geçici bir süre ortadan kaldıracaktır.Bu noktada yapılması gereken ilk şey okulda meydana gelen nemin nereden kaynaklı oluştuğuna bakılmalıdır.Herhangi bir su sızıntısından dolayı meydana gelen bir nem sorunu var ise sızıntının olduğu yerlerde inşaat onarımı ve tadilatı yapılarak su sızıntısı engellenmelidir. Ya da okulda meydana gelen nemin diğer bir sebebi de okulda ısı yalıtımı olmamasından dolayıdır.Isı yalıtımı olmaması nemin ve rutubetin oluşmasında önemli bir etkendir. Arıza ve hasar nem tespiti yapıldıktan sonra okul nem alma ve kurutma işlemine başlanmaktadır.Okullar için kullandığımız nem giderme ve kurutma cihazları ev ya da ofislerde kullanılan nem alma cihazlarından farklıdır.

Okulların alan olarak büyüklüğü düşünülürse kullanılan nem alma cihazının da etki etmesi ve verimli sonuç vermesi için alan büyüklüğüne uygun nem alam cihazı kullanılmaktadır.Okul nem alma konusunda yaptığımız hizmetleri ve referanslarımızı inceleyerek firma kalitemizi görebilirsiniz. Alnında uzman ekip arkadaşlarımız ile uygun nem ölçümleri nem oranı analizleri yaparak uygun cihaz ve makineler ile nem kurutma hizmeti vermekteyiz.Aşırı nem siz fark etmeseniz de zaman içerisinde yoğunlaşarak rutubeti meydana getirecektir. Nefes almanın bile zorlaşacağı bir hava ortaya çıkacaktır. Sadece havanın kirlenmesi değil aynı zamanda yoğunlaşan nemin üreteceği bakteriler ve küfler de eşyalara sıçrayacaktır.Önlemi alınmayan bir nem zaman içerisinde bir okulun kullanılmaz hale gelmesine bile sebep olabilir. “Okul nem alma firması” olarak uygun saatlerde ve rahatsızlık vermeden nem sorununu ortadan kaldırmaktayız.Önemli olan cihazın kurulumunun yapılacağı yerde açık bir pencere ya da kapı veya bir ısıtıcı ya da soğutucu ek cihazın bulunmamasıdır.

Toplu Yerleşim Yerlerinde Nemin Kendiliğinden Geçmesi Görülebilir mi ?

Nemi engellemek için okul gibi geniş alanlarda geçici çözümler işe yaramayacaktır. “Okul nem alma cihazı” kullanılarak nem sorunu ortadan kalkacak ve ortamdaki nem dengesi sağlıklı bir seviyeye indirgenecektir.İdeal bir okul ortamı için sadece duvarları silmek ya da okulu havalandırmak okulda bulunan nem seviyesini düşürmeyecek hatta daha da artmasına sebep olabilecektir.Nem sadece insan sağlığını tehdit eden bir unsur değildir. Çözülemeyen bir nem okul içerisinde elektronik eşyalardan arşivlere ya da sıralara kadar hemen her eşyanın yapısının bozulmasına sebep olabilir.Nem alma cihazları ortamdaki havayı içerisine çekerek arındırır ve ortama kuru bir hava gönderir.Firma olarak okul nem kurutma konusunda hizmet garantili çalışmaktayız. Verdiğimiz hizmet sonrasında da gerekli nem ölçümleri yapılmaktadır.Ortamdaki nem seviyesinin kurutulması ve okul nem alma hizmetimiz ve fiyatlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Okul Nem Alma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön