Su Baskın Sonrası Nem Alma

Nem Alma Yoğun yağmur sularından dolayı sel ya da su baskını oluşumu oldukça doğaldır. Su baskın sonrası nem alma sorunu da en az su baskını kadar önem teşkil etmektedir.#Sel ya da #Su baskınlarından sonra yaşam alanlarının tekrar kullanılması için nem alma işleminin yapılması gerekmektedir.Özellikle giriş katlarında ya da bodrum katlarında bulunan evler, iş yerleri ya da mağazalar en çok su baskınlarından etkilenen alanlardır. Ayrıca aşırı yoğun yağışlarda çatıdan da su sızıntıları meydana gelerek nem sorunu meydana getirebilmektedir.Su baskınları deyince kirli bir su aklımıza gelmektedir. Dışarıdaki ne kadar kirli alan var ise su ile birlikte yaşam alanlarını işgal edebilir. Su baskını sonrasında su boşaltılsa bile duvarlarda, yer döşemelerinde ya da eşyalarda nem sorunu kalmaya devam edecektir.Bunun çözümü de firmamız bünyesinde siz değerli müşterilerimiz için bulunan su baskını nem alma cihazı sayesinde çözümlenebilmektedir. Su baskını sonrası hemen her alanda bu cihazların kullanımı ile birlikte ıslak olan her yüzey ve her eşya kurutulabilir ve nemden arınabilir.Siz fark etmeseniz de su duvar ve yer döşemlerinin içlerine kadar sızarak zaman içerisinde rutubeti oluşturabilir. Bunun önüne geçmek için de su baskını sonrasında genel temizlik muhakkak yapılmalıdır.Peki, su baskını sonrasında nemden arınmak için uygulanması gereken işlem sırları nelerdir? Su baskını sonrasında bir temizlik firması ile anlaşarak ilk önce ortamdaki pis suyun ortamdan atılması sağlanmalıdır.

Su Baskınından Sonra Kurutulması Gereken Öncelikli Alanlar Nelerdir ?

Daha sonra eşyalar alandan boşaltılarak duvarların daha doğrusu bina içyapısının kurutulması gerekmektedir. “Su baskını nem alma ve kurutma” cihazları ile nem derecesi uygun seviyede olana kadar cihaz çalıştırılarak duvarların, dolapların, rafların ya da yer döşemelerinin sudan arınarak kurutulması gerekmektedir.Pis suyun kurutulmaması sadece basit bir nem oluşumu yapmayacaktır. Aynı zamanda da pis su baskınlarından sonra kalan ve temizlenmeden kurutulan sular mikrop ve bakteriler ortaya saçacaktır.İstenmeyen hastalıklara davetiye çıkarmamak için su baskınları sonrasında detaylı bir buharlı ve vakumlu cihazlar ile kurutma ve temizlik işlemi yapılmalıdır.Su baskın sonrası nem alma sadece profesyonel kişi ya da kişiler tarafından alana uygulanmalıdır. Su baskınlarından en çabuk etkilenecek olan bina içyapınızdır.Özellikle duvarlarda uygun ve etkili bir kurutma işlemi yapılmaz ise zaman içerisinde duvarlarda kabarma, dökülme ya da lekelenme gibi sorunlar meydana çıkacaktır. Su ya da sel baskınlarından sonra sadece havalandırma yöntemi ile ya da duvarları silerek suyunu alarak kurutamazsınız.,

Nem Alma Cihazı Kullanmadan Önce Yapılması Gerekenler Nelerdir ?

Ya da cihaz kullanmadan uygulanacak olan yöntemler sadece geçici süre kurutma işlemi sağlamaya yardımcı olacaktır dememiz daha doğru olacaktır. Bunun için su baskın sonrası nem kurutma cihazlarını kullanmanız gerekmektedir. Nem alma cihazları nem oluşumunun görüldüğü her alanda kullanılmaktadır.Su baskınlarının da ne zaman nerede olacağını bilemezsiniz. Özellikle fabrikalarda da sıkça kullanılan nem alma cihazları ortamdaki nem seviyesini dengelerken bir yandan da kurutma işlemleri için de kullanılmaktadır. Müşterilerimizin en çok sordukları sorular arasında nem kurutma cihazlarının fiyatları yer almaktadır.Bu soruyu şu şekilde cevaplayabiliriz. Nem alma cihazları kullanım alanlarına göre farklı boyutlarda ve farklı özelliklerde tasarlanarak üretilmektedir. Mesela evde kullanacağınız bir nem alma cihazı ile bir fabrikada nem kurutmak için kullanılacak olan nem alma cihazı fiyat olarak ve yapı olarak da farklıdır.Özellikle su baskını nem alma firması olarak su baskınlarından sonra zaman zaman hizmetimiz sırasında birden çok cihaz ve yöntem kullanmak zorunda kalabilmekteyiz.Bunun için cihaz fiyatları ve nem kurutma hizmeti fiyatlarımız da farklılık kullanılacak olan alana göre seçilecek olan cihaza göre değişiklik gösterebilmektedir.Firmamız ile iletişime geçerek su baskın sonrası nem alma cihazları ürün çeşitlerimiz ve hizmet ve cihaz fiyatlarımız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Su Baskın Sonrası Nem Alma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön