Ambar Nem Alma

Ambar Nem Alma – Ambar temizliğinin düzenli, kaliteli ve belirli standartlarda yapılması gerekmektedir. “Ambar nem alma” konusu da ambarlar için temizlik kadar önemli bir konudur. Bunun sebebi #ambar içerisinde muhafaza edilen gıda, eşya ya da diğer ürünlerin nemden etkilenerek bozulmasını önlemek içindir.Ambarlar genelde ayrı bölme olarak kullanılmaktadır. Ambarların yapım aşamasında da su almayacak şekilde yapılması ilerleyen zaman dilimleri açısından su almaması için bir ön tedbir olabilir. Hava şartlarından dolayı genelde meydana gelen nemler dışarıdaki ısı ile ambar içerisindeki ısı farkından dolayıdır.Ya da diğer bir sebep de su sızıntıları bulunuyor ise bu durum da nem oluşmasına sebep olabilir. Ambarlar ya da depolar gibi ürün ve eşya muhafaza yerlerini nemden arındırmak için ambar nem alma cihazı kullanılmalıdır.Bu sayede ambar içerisinde mevcut olan nemli hava nemden arındırılarak ortama kuru ve temiz hava iletilir. Ambar içerisinde muhafaza edilen ürünlerin yapısı her ne olursa olsun nemden etkilenebilir. Muhafaza ettiğiniz ürünler ambalaj içerisinde olsa bile nemden etkilenerek ürünleriniz kullanılamayacak hale gelebilir.Bu gibi olumsuz durumlar ile karşılaşmamak için nemi kurutmanız gerekmektedir. Güneş ışığı ıslak olan her yeri kurutabilir fakat buhar ile de ortaya bir nem meydana getirebilir.Önemli olan nemli havadan ve rutubet kokusundan uzak durmak ise ambarlınızda ambar nem alma ve kurutma işlemi yapmalı ya da yaptırmalısınız.Özellikle sel ya da su baskınları sonrasında ambarların temizliği yapılırken nem alma cihazlarından yararlanılmaktadır. Ambarlar genelde muhafaza edilecek ürünlerin uzun ömürlü kullanımı için güneş ışığı bile almayan mekânlardır.

Nem Hangi Maddelere Daha Çok Zarar Verir ?

Kaldı ki güneş ışığı bile birçok ürüne zararlı iken nem doğal olarak yapısı ne olursa olsun hemen her ürüne zarar verebilir. Aşırı nem duvarlara da işleyerek duvarların bile içten içe çürümesine sebep olmaktadır.Ambar nem alma hizmeti verirken karşılaştığımız sorunlardan biri de aşırı nemden dolayı ambarlarda meydana gelen böceklenmeler ve kurtlanmalardır. Maalesef bu gibi sorunların nemden kaynaklandığının farkında olmayan müşterilerimiz başka çözüm yolları aramaktadır.Durum bu şekilde olunca uyguladığınız diğer çözümler soruna uygun olmadığı için nem sorunu siz farkında olmadan ilerleyerek devam eder. Bu yüzden ambarlarınızda meydana gelen sorunların tespitini yaptırdıktan sonra soruna yönelik uygun çözümler yaptırmanız daha verimli sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.Nemden dolayı meydana gelen sorunlarını eski yöntemler ile yok edemeyeceğinizi belirmek isteriz. Eski yöntemlerden bahsedecek olursak havalandırma ya da nem ve rutubet kapatıcı boyalar kullanmaktır. Bu gibi çözümler ambar nem kurutma sorunları için sadece geçici çözümler olabilir.

Nem ve Rutubetin Kesin Çözümü Nedir ?

Nem ve rutubet kapatıcı boyalar sadece kokuyu engeller ya da rutubetten dolayı meydana çıkan lekelerin kapanmasına yardımcı olur. Fakat bir süre sonra hem nem hem de nemin ilerlemesi ile oluşan rutubetin kokusu ve izleri boya altından tekrar kusmaya devam edecektir.Ambar nem alma firması olarak sizleri hem iş gücünden hem de zamandan kurtaracak nem kurutma cihazları ile nemden garantili bir şekilde kurtarıyoruz. Geçici çözümler ile ambarlarınızdaki nem oranını azaltmaya çalışmak siz farkında olmasanız da zaman içerisinde daha büyük maddi kayıplara sebep olabilir.Nem yavaş yavaş ambar içerisinde muhafaza ettiğiniz ürünlerinize işler.Ambarınızda gıda üzerinize ürünleri muhafaza ediyorsanız nemden dolayı zaman içerisinde böceklenme ya da kurtlanmalar meydana gelebilir. Bunun için ambarınızı belirli zaman aralıkları ile havalandırabilir ya da ürünlerinizi kontrol edebilirsiniz.Ya da daha kesin sonuçlar için firmamı ile iletişime geçerek ambar nem kurutma yöntemlerimizden ve son teknoloji nem kurutma cihazlarından faydalanabilirsiniz. Firmamız ile iletişime geçerek ambar nem alma hizmetimizin işleyişi ve fiyatlarımız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ambar Nem Alma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön