İnşaat Sıva Kurutma

İnşaat Sıva Kurutma işlemini yapacağınız tadilat işlerinden sonra yaşam ya da inşaat çalışma alanınızı yaşanabilecek hale getirmek için sıva kurutma yapılmalı.Sıva nemi kurutma özellikle yapımı tamamlanmış ancak nemlenme sorunu sebebiyle sıvasının yenilenmesi gereken binalarda sıklıkla başvurulan bir yöntemdir.İnşaat sıva nem kurutma işlemini hızlı bir şekilde yapabilmek için yüksek bir ısı enerjisini sıva yapılan alana uygulanması gerekmektedir. Ancak bu uygulama yapılırken de kontrollü bir şekilde yapılması çok önemlidir.Eğer ki yüksek ısı enerjili kurutma cihazı kullanılarak kurutma işlemi yapılacaksa, alanın büyüklüğüne göre alan bölümlere ayrılmalı ve bölüm bölüm kurutma işlemi gerçekleştirilmelidir.Ayrıca kurutma işleminin daha önce eski yöntemler kullanılarak (güneş ışığından faydalanma, güçlü hava örnekleme cihazları kullanma vb.) yapılması sıvanın bozulmasına neden olabileceğinden dolayı kurutma işlemini cihaz ile yaparken daha dikkatli olmayı gerektirmektedir.Özellikle her türlü alanda kullanılabilmesi, uzun süre çalışabilmesi, performans düşüklüğü yaşamaması ve taşıma kolaylığına sahip olması açısından inşaat firmaları tarafından yoğun bir şekilde inşaat sıva kurutma işlerinde kullanılmaktadır.

​Kurutma Cihazlarının Kurutma İşleminden Başka Fonksiyonları Var Mıdır ?

Yüksek ısı enerjisine sahip olan kurutma cihazları sıva kurutma işlemi dışında nemlenme sorununa da kesin çözüm olmaktadır.Nemlenme sebepleri olarak sıralayabileceğimiz belli başlı problemler mevcuttur. Bu problemler ise;Yapıların yapımı sırasında izolasyon eksikliklerinin göz ardı edilmesi, ya da sağlıklı bir izolasyon çalışmasının yapılmamış olmasıYapı içerisinde kullanılan ısı kaynaklarının ortamda aşırı derecede sıcaklık farklılıklarına neden olmasıYapıyı çevreleyen pencerelerde silikon çalışmasının eksik yapılması pencere ile duvar arasında yapım aşamasında boşlukların olmasıYapı içerisinde bulunan su borularında çatlamaların meydana gelmesi ve su borularından sızıntıların meydana gelmesiNemlenme sorununa neden olan başlıca problemleri sıraladık. Peki, nemlenme sorununun önüne nasıl geçebiliriz. Bunun için yapılması gerekenleri birkaç başlık altında toplayabiliriz. Bu başlıkları;

Yapı içerisinde ısı kaybını engellemek
Yapının mümkün olduğunca hava almasını sağlamak
Yapı içerisinde canlı bitki bulundurmamaya çalışmak, illa bulundurmak isteniyorsa açık havaya yakın alanlarda bulundurmak
Su borularında kaçağın olup olmadığını kontrol ettirmek varsa bu kaçağa önlem almak
İnşaat sıvası kurutma makinesi ile nemi vakumlayarak alandan uzaklaştırmak
şeklinde sıralayabiliriz.Tüm bunlar yapıldıktan sonra nemlenme sorunu yavaşlayacak ve zamanla duracaktır. Ancak nemlenmiş alanda herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Bunun sebebi nemlenmiş alanın içerisinde barındırdığı su yüzündendir.

Nem Oranına Göre Kurutma Cihazı Nasıl Seçilmelidir ?

Bu sebeple bu alanı eski haline getirebilmek için muhakkak kurutma işlemlerinde yoğun olarak kullanılan kurutma cihazları ile müdahale etmek gerekmektedir.Nemlenmiş alanları yüksek üfleme gücü sayesinde yoğunlaştırarak ve sıvı hale getirmekte ve vakumlayarak cihazda bulunan su ünitesine hapsetmektedir. Bu işlemi çok kısa sürede yapmasının yanı sıra, alanda bir daha nemlenme sorunu ile karşılaşılmamasını da sağlamaktadır.”İnşaat sıva kurutma cihazı” olarak adlandırabileceğimiz cihazı firmamızdan satın alabilirsiniz. Eğer dönemsel olarak cihaz ihtiyacınız varsa da cihazı yine firmamız aracılığı ile kiralayabilirsiniz.Cihazın kullanımı son derece kolay olmakla birlikte, verdiği hizmet ve gösterdiği performans şaşırtıcı boyutlara uzanmaktadır. Günlerce uğraşıp da kurtulamadığınız nem sorununuzdan saatler içerisinde kurtulabilirsiniz.”İnşaat sıva kurutma firması” olarak kurutma cihazı taleplerinizi adresinize kadar getirmekte ve cihazın püf noktalarını ve kullanımın teslim esnasında göstermekteyiz.Cihazı nerede ve ne kadar büyük bir alanda kullanacağınızı bize söylemeniz doğru güçte olan bir cihazı size temin edebilmemizi sağlayacaktır.İnşaat sıva kurutma işlemlerinizde ya da nemlenme sorunlarınızda firmamız ile irtibata geçerek cihazınızı temin edebilir hem kullanım öncesi hem de kullanım sırasında tarafımızca verilecek olan püf noktaları ve cihazımızın performansı sayesinde kısa sürede problemlerinizden kurtulmanız mümkün olmaktadır.

İnşaat Sıva Kurutma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön