Beton Kurutma Aşamaları

İnşaat alanlarındaki betonların mutlaka kurutulması gerekmektedir. Bu kurutma işlemini daha kolay ve hızlı şekilde gerçekleştirebilmek için birçok yöntem bulunmaktadır. Bu seçeneklerin arasında en zahmetsiz olanı beton kurutmamakinelerini kullanarak beton kurutma aşamaları  gerçekleştirilir. Profesyonel açıdan sorunu kökten çözmeye yönelik tasarlanmış kesin çözüm vaadi veren yöntemlerden biridir. Beton kurutma cihazları ile beton üzerinde zaman kaybı yaşamanız önlenip zamandan tasarruf sağlamış olursunuz.

 İnşaat alanlarında çok fazla karşılaşılan rutubet ve nem inşa aşamalarını tehdit eden çok ciddi problemlerdir. Çünkü inşaat aşamalarını yavaşlatır, olumsuz etkiler, aynı zamanda bu tehdit ileride sıkıntıların ortaya çıkmasına da zemin hazırlar. İleride dönemlerde can sıkıcı nem sorunlarının ortaya çıkmaması için betonların özenli bir şekilde kurutulması gerekmektedir. Özel olarak üretilmiş beton kurutma cihazları ile  beton kurutma aşamaları doğru biçimde uygulanarak ıslak şekildeki betonlar kolaylıkla kuru hale getirilir. 

Beton Kurutma İşleminde Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

  1. Beton kurutma aşamaları uygulanacak olan beton alanının büyüklüğüne uygun biçimde ve yeterli kapasiteye sahip olan kurutma cihazları ile yapılmalıdır. 
  2. Tercih edilen kurutma cihazı kurutma yapılacak alanı kusursuz şekilde kurutacak şekilde en uygun yere konumlandırılmalıdır.
  3. Kurutma cihazını belli aralıklar ile kontrol ederek ihtiyaç duyduğu temizlik aksatılmadan yapılmalıdır.
  4. Cihazın kusursuz bir şekilde görevini yerine getirebilmesi için gerekli olan ayarlar iyice incelendikten sonra doğru şekilde yapılmalıdır.
  5. Bu adımlara dikkat edildiği takdirde beton kurutma aşamaları sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olur.

Beton Kurutma Cihazlarının Özellikleri Nelerdir?

Öncelikle beton kurutma işlemi yapacak olan  makinelerin yüksek derecede kurutma kapasitesi mevcuttur. Beton kalınlığı her ne olursa olsun her kalınlıktaki beton kullanımına uygun bulunur. Beton kurutma işlemini oldukça kısa süre içerisinde gerçekleştirmektedir. Zorlu iş sahalarında kullanım için uygun cihazlardır.   Firmamız beton kurutma hizmetinin yanında nem alma hizmeti de vermektedir. Gönül rahatlığı ile firmamızı tercih edebilir iletişime geçebilirsiniz.

Beton Kurutma Aşamaları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön