Epoksi Kurutma Cihazı Kiralama

Epoksi, zeminler üzerine yapılacak olan bir kaplama türüdür. Sentetik reçine ailesinden olan reçine, bazı kimyasallarla reaksiyona girerek sertleşebilmektedir. Kullanılmaya ilk olaralak tıp sektöründe başlanmış olsa da zamanla farklı alanlara giriş yapmıştır. Bu sektörlerden en önemlisi inşaat sektörüdür. En çok duvar ve zemin kaplama durumlarında kullanılmaktadır. Tamamen serleşmiş olan bir epoksi kaplama, darbe ve suya karşı yüksek direnç göstermektedir. Epoksi kurutma cihazı kiralama yapılarak ustalar tarafından yüzey kurutulabilmektedir. Epoksi kaplama uygulamasının bu işte usta kimseler tarafından yapılması gerekmektedir.

Epoksi Kaplama Kurutma

Epoksi kaplama işi ustalar tarafından yapıldıktan sonra, kaplamanın hızlı bir şekilde kuruması için üretilmiş olan epoksi kurutma cihazı kullanılmalıdır. Bu cihaz sayesinde yüzeye uygulanmış olan epoksi kaplama hızlı bir şekilde kuruyabilmektedir. Bu kurutma işleminin doğru bir şekilde ve uygun cihaz yardımıyla, uzman kişiler tarafından bilinçli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Aksi takdirke istenmeyen sonuçlara sebep olabilir ve yapılmış olan epoksi kaplama zarar görebilir. Firmamızdan isterseniz kurutma hizmeti alabilir, isterseniz de epoksi kurutma cihazı kiralama yapabilirsiniz. 

Epoksi Yüzey Nasıl Yapılır?

Epoksi uygulaması yapılmadan evvel, eğer uygulanacak yüzeyde pürüzler mevcutsa zımparalama ile pürüzler giderilmelidir. Eğer rutubet varsa rutubet kurutma hizmetimizi alarak rutubetten kurtulabilirsiniz. Kirden arındırılan yüzeye astar uygulanması da yüzeyin daha homojen olmasını sağlar. Tüm bu işlemlerin ardından kaplama ilgili yüzeye uygulanabilir. 
Epoksi yapılan yüzeyin kuruması zaman almaktadır.

Bu yüzden epoksi uygulanmış alana girilememektedir. Aksi takdirde kaplama zarar görebilir. Bu kuruma işleminin beklenmesi mümkün değilse veya hızlanması isteniyorsa epoksi kurutma cihazı kullanılarak bu bekleme süresi kısaltılabilmektedir. Nem alma ve beton kurutma hizmetimizin yanı sıra firmamızdan Epoksi kurutma cihazı kiralama da yapabilirsiniz.

Epoksi Kurutma Cihazı Kiralama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön