Epoksi Kurutma Cihazı

Üzerinde durduğumuz zeminin kaplanması ile ilgili malzemeler düşünüldüğünde ilk akla gelen isimlerden biri epoksidir. Epoksi inşaat sektörü başta olmak üzerinde sanayinin birçok alanında tercih ediliyor. Başka zemin kaplama için kullanılan malzemelerle kıyaslandığında daha fazla dayanıklı olan malzeme, doğru uygulama yapıldığında ve kurutma aşamasında dikkat edildiğinde uzun zaman zemin kaplaması olarak kullanılabilmektedir.

Epoksi, hoş bir görsel vermesi dışında birçok avantaja da sahiptir. Örneğin temizliği çok basittir. Bunun yanında bu zeminler bakteri tutmama özelliğine sahiptir. İstediğiniz renk ve desende üretimini yaptırabilirsiniz.

Epoksi Kurutma İşlemi

Malzeme uygulama öncesi ve uygulama sonrasında zeminin nem değerlerine dikkat edilmezse zeminin bozulma sorunu ile karşı karşıya kalma söz konusu olabiliyor. Uygulama yapmadan önce zeminin kurutmasını doğru yerine getirmek gerekmektedir. Nemli kalan zemin üstünde epoksi yapıldığında malzeme zemine yerleşmez ve kullanmış olduğunuz malzeme boşa gider. Nem doğru değere düşürüldüğünde malzeme zemine çok daha iyi tutunacaktır.

Epoksi uygulaması yapıldıktan sonra epoksi kurutma cihazı kullanılarak epoksi kolay bir şekilde kurutulabilir. Isısı yüksek olan epoksi kurutma cihazı zemine büyük oranda zarar verir. Bu sebeple makineyi doğru seçmek çok önemlidir. Makine seçimi yanında makinayı doğru kullanmak çok önemlidir.

Epoksi Kurutma Kullanım Alanları

Epoksi zemin kaplaması kullanmak genellikle kapalı olan otoparklarda ve spor salonlarında tercih edilmektedir. Bunun yanında bazı kurumsal mutfaklarda ve geniş çaplı mutfaklarda da kullanımını görmekteyiz. Zemin kaplamasının sağlam olmasının yanında pürüzsüz bir yüzey yakalamanın da önemli olduğu uygulamalar genellikle güneş görmeyen karanlık alanlara yapıldığından dolayı kuruma problemi oluşabiliyor.

Kurutma işlemi yapılacak olan alan ne kadar büyük olsa da epoksi kurutma cihazı kısa sürede etkili bir biçimde kurutma işlemini gerçekleştirebiliyor. Bu sebeple geniş yüzeyli alanlarda bu cihazların kullanımı zaman kaybının önüne geçilmesini sağlamaktadır. Zemin kurutma işlemlerinizde nem alma kurutma işi yapan firmamızdan destek alabilirsiniz

Epoksi Kurutma Cihazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön