Türkiye de Nem En Az Nerededir?

Bağıl nemin %60’ın altında olduğu yerler Güneydoğu Anadolu, göl içi alanlar, Malatya, İğdir ve Van Gölü’nün çöküntüleridir. Nem oranı %55’in altında olan en düşük nem, Cizre ile Ceylan pınar arasındaki ovadadır.  Türkiye’deki nem koşulları, diğer tüm bölgelerde olduğu gibi, güneş radyasyonu miktarı, havadaki su buharı basıncı, su içeriği, bulutluluk, rüzgâr ve rakım ile belirlenir ve buharlaşmayı etkiler. Nem alma cihazı nemin fazla olduğu yerlerde kullanılabilir.

Nem Alma Cihazı Nedir?

Ev tipi nem alma cihazı buzdolapları gibi soğutucularla çalışırlar. Soğuk hava kompresör tarafından içeri çekilir, su oluşturur ve hazneye damlatır. Bu çalışma şekli sayesinde kapalı alanlar, banyolar, mutfaklar ve yatak odaları gibi kapalı alanlar için idealdir.  

Sanayi Tipi Nem Alma Cihazı Nedir?

Sanayi tipi nem alma cihazı sanayi, fabrika veya otomotiv sektöründe nem ve rutubet geri dönüşü olmayan maddi ve manevi kayıplara neden olabilir. Endüstriyel nem kurutucular, sağlıklı çalışmayı sağlamak ve çalışanların nem nedeniyle personel kaybetmesini önlemek için kullanılan parça ve malzemelerin nemini almak için kullanılır.

Sanayi  Tipi Ve Ev Tipi Nem Alma Makinesi Arasındaki Fark Nedir?

Uygulama ve nem alma işleminin yapıldığı alan ne olursa olsun uzmanlarımız önce nemi ölçer. Nemin olmadığı yer, daha güçlü neme sahip olabileceğidir. Gerekli ölçümler ve kararlar alındıktan sonra nem kaynağının belirlenmesi nem alma işleminin daha kalıcı sonuçlara ulaşması için çok önemlidir. Nem alıcılar genel olarak iki farklı sınıfa ayrılabilir. Bunlardan biri de evde kullanıma uygun ve günlük olarak sürekli kullanılabilen ev tipi nem alma cihazıdır. Ev ortamında kullanılan hava nem alma cihazları günde 15 ila 40 litre nem alma kapasitesine sahiptir. Endüstriyel nem alıcılar, ev tipi nem alıcılardan daha kapsamlıdır.

Türkiye de Nem En Az Nerededir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön