İnşaat Nem Kurutma

İnşaat kurutma işlemleri sanayi tipi nem alma ve kurutma cihazları gerçekleşen bir uygulamadır.İnşaatı kurutma işleminin yapılmaması dâhilinde oldukça ciddi boyutlara ulaşabileceğini belirtmek isteriz. İnşaatların sürekli olarak su ile iç içe olmasından dolayı sadece havadaki nemden değil aynı zamanda kullanılan sudan dolayı da sürekli olarak nemli kaldığı bir gerçektir.Bunun önüne geçmek için inşaat yapım aşamasında belirli uygulamalardan sonra sağlamlığı da etkileyecek olan kurutma işleminin yapılması gerekmektedir.Mesela beton dökme işleminden sonra kesinlikle kurutma işleminin yapılması inşaatın sağlamlığını ve betonun yapı olarak sabitlenmesi açısından oldukça önemlidir. İnşaat kurutma işlemi dünya genelinde konut ve yapı sektöründe yapılması gereken bir işlemdir.Bu işlemin yapılması bir nevi inşaatın bitim süresini de hızlandırmaktadır. Kurutma işlemlerinin inşaatın yapım aşamasında en fazla vakit kaybettiren uygulamalar olduğun söyleyebiliriz.Ülkemizde de birbirinden farklı markaların üretmiş olduğu onlarca çeşit inşaat kurutma cihazı çeşidini bulabilirsiniz. Önemli olan hangi markanın kurutma cihazını aldığınız değil sizlere somut olarak olumlu sonuçları verebilecek bir cihaz kullanmanızdır.Kurutma cihazları inşaatların yapısına uygun olarak tasarlanmıştır. Yani beton kalınlıkları temel alınarak bütün her yere kurutma işleminin verimli ve eşit oranda dağılması profesyonel kurutma cihazları sayesinde olmaktadır.
 

İnşaat Kurutma İşleminde Cihaz Seçimi Nasıl Olmalı ?

Çalışma prensibi olarak betonların, tuğlaların veya inşaat yapım aşamasında kullanılan diğer bütün malzemelerin içlerinde barındırdığı nemi kurutma cihazı bir nevi emerek kendi su haznesine doldurmaktadır. Bu sayede sizler de alınan nemi somut bir şekilde cihazın boşaltım haznesinde görmüş olursunuz.Sadece betonlar veya tuğlalar için değil aynı zamanda sıva işlemi veya tavan uygulamaları yapıldıktan sonra da kurutma işlemini yapabilirsiniz.İnşaat kurutma cihazlarının nem kadar nem aldığını tespit etmek için kurutma işleminden önce ve sonra termal kameralar ile verileri inceleyebilirsiniz. Firmamız ile iletişime geçerek inşaat nem kurutma cihazı hizmet detaylarımız ve cihaz çeşitlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. İnşaat işleri devam ederken yağan yağmur veya kar ya da binanın yeni döşenen su tesisatının sorun çıkararak su baskını oluşturması gibi sebeplerden dolayı İnşaat Kurutma işleminin uygulanması gerekiyor.İnşaat Kurutma uygulanmadığı takdirde betonun içine işleyen yağmur suyu, kar suyu, su baskını bina tamamlanıp inşaat sahibine teslim edildikten belli bir süre sonra nem ve küf oluşumuna bırakacaktır.Böyle bir durum hem inşaatı yapan firmanın prestijini olumsuz yönde etkileyecek hem de kullanılan yapının ömrünü normal süreden daha kısa hale getirecektir.Yeni yapılan binaların çoğunda inşaat kurutma işlemleri binanın zamanında teslim edilebilmesi için maalesef yapılamıyor.  

Bu da binanın izolasyon işlemleri de yapılmış olsa yapı coğrafi konumdan dolayı oluşacak neme dolayısıyla binanın bu nemden zarar görme olasılığına karşı korunaklı da yapılmış olsa başlangıçta yapılması gereken inşaat kurutma yapılmadığı için ısınmada sorun yaşanmasına küf oluşumuna ve benzeri problemlere yol açıyor.Öte yandan inşaat esnasında “şap”, “parke”, “sıva”, “epoksi” çalışmalarından sonra gerekli uygulamalar için yapıdaki nem oranının 90 altı olması gerekiyor. Örneğin şap döküldükten sonra yapıdaki nem oranı ideal nem oranına indirilmezse ileride parkelerde kabarma şişme ve benzeri sorunlar yaşanabiliyor.Kurutmayı doğal yollarla da yapmaya çalışmak mümkün. Mükemmel hava koşullarında bu mümkündür, ancak bazı dezavantajları vardır:Öncelikle tamamen hava koşullarına bağlı olursunuz ve plan yapamazsınız; ayrıca kurutma ve dolayısıyla inşaat süresi daha uzundur ve doğal koruma için mükemmel hava koşulları hiçbir zaman kalıcı olmaz:Uzun bir süre boyunca (geceleri de) yüksek sıcaklıklar ve düşük nem oranı söz konusu olmalıdır; iklim verilerine bakıldığında bunun Türkiye’de neredeyse hiç görülmediği anlaşılır.Bu sorunları ortadan kaldırmanın yolu nem alma cihazlarıyla inşaat kurutma işleminin yapılmasından geçiyor.

İnşaat Kurutma İşleminin Faydaları Neler ?

İnşaat Kurutma işleminin en önemli faydası bina kullanılmaya başlandıktan sonra ısıtma maliyetlerinde büyük tasarruf sağlaması yani ısıtma tasarrufu oluyorİnşaat Kurutma işlemi yapılan yapılarda boyama, yer kaplama ve benzeri işlere daha erkenden başlanacağı için inşaat süresi kısalıyorİnşaat kurutma yapılmadığı takdirde ileride oluşabilecek sorunlar karşısında bina kurutma veya yapı kurutma gibi işlemler daha maliyetli bir şekilde yapılacaktır. Bu da hem müşterinin bütçesi için, hem ekonomi için artı maliyet getirecektir. Bu yüzden inşaat kurutmanın ekonomiye artı katkısı bulunuyor.Binada yaşanan sorunun İnşaat Kurutma işlemi yapılmadığı için meydana geldiği tespit edildiğinde inşaat yapımından dolayısıyla da kurutma işleminden sorumlu olan firma için olumsuz bir referans kaynağı olacağından sorumlu firma inşaat halindeki binada yapılması gereken her türlü kurutma işlemini mutlaka yapmalıdır.

İnşaat Nem Kurutma cihazları yüksek kapasitede çalıştığından sanayi alanında oldukça yüksek verim elde edilebilmektedir. Kullandığınız alanın ölçülerine göre seçeceğiniz kurutma cihazı ile inşaatınızın betonlarının ve diğer yapı malzemelerinin korunarak kullanmanıza olanak sağlar. Sıva ve şap uygulamaları sonrasında kuruma süresini beklemeden zaman kaybı yaşamadan kurutma cihazlarını kullanabilir. İnşaat yapımında özellikle sıva ve şap uygulamaları sonrasında kurutma süresini beklerden daha fazla zaman kaybı yaşamamak adına kurutma cihazlarını kullanarak bu süreyi en sağlıklı şekilde tamamlayabilirsiniz. İnşaat yapımında sizi bekleyen en büyük düşman nemdir. Nem ve ıslaklıktan kaynaklanan malzeme kaybına yol açan manevi ve maddi sorunlar çıkardığını biliyorsunuzdur.

Bu durum hem inşaat sahibine kötü bir itibar bırakabilir hem maddi hem de manevi olarak zarara uğramış olursunuz. Mevcut binanızın rutubet nem sorunu var is bunun sebebi inşaat halinde iken binanıza nem kurutma işlemi yapılmamasından kaynaklanıyor olabilir. Betonun ıslaklığı kısa sürede malzemenin çürümesine zeminin kalkmasına boyaların şişmesine ve kabarması gibi negatif durumları da beraberinde getirmektedir. Bunun önlemini  inşaat halinde iken yerinizi nem alma cihazlarını kullanarak ve kurutma işlemini yaparak daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz. İnşaat nem alma hizmeti aldığınız anda binanıza uyguladığınız ısı yalıtım daha sağlıklı bir şekilde çalışacaktır. Maddi kayıplarında önüne geçmekle birlikte daha sağlıklı bir yaşam alanı elde edeceksiniz. Yapı malzemeleriniz bozulmadan uzun süre dayanıklı olacak kışın daha az yakıtla daha çok ısınacaksınız.

Sadece betonların dökümü ve kurutulması aşamasında kurutma işleminin yapılması daha sonra nem sorunun tekrar baş göstermemesi için yeterli bir uygulama değildir. Bu yüzden inşaatınızda nem alma işlemini de uygulamanız gerekmektedir. İnşaat alanında her aşamada su kullanıldığından binanın yapısında sağlamlık elde etmek istiyorsanız mutlaka kurutma cihazlarını kullanmanız gerekmektedir. Cihazlarımız tüm dünyada kullanılmakla birlikte profesyonel olan ekip arkadaşlarımız gerekli teknik kontrolleri yaparak ve her aşama sonrasında gerekli kuruluk ve nem ölçümlerini yaparak sizlere sağlıklı ve somut sonuçları elde edebileceğiniz hizmetleri sunmaktadır. İnşaatınızın daha sağlam ve sağlıklı olabilmesi için mutlaka kurutma cihazı kullanmalısınız. Bu size fazladan masraf gibi dursa da sağladığı yarardan faydalardan dolayı aslında büyük bir kazanç olduğunu fark edeceksiniz.​Hem firmanızın itibarı hem de maddi kayıp yaşamadan belirlenen bütçede ve zamanda iş bitirmesi olunca bunların gerçeklemesi için oldukça uygun bir fiyata temin edebileceğiniz ve inşaat bitimine kadar her aşamada güvenle kullanabileceğiniz nem kuruma cihazlarımızdan yararlanabilirsiniz. Neme bağlı olarak yaşayacağınız tüm sorunları çözmek bizim işimiz. Uzman kadromuzla sadece hizmet öncesinde değil hizmet sonrası ve hizmet alırken destek alabilirsiniz. Firmamız siz nerde olursanız olun firmamız size bir telefon kadar yakındır. İnşaat nem kurutma hizmetini siz değerli müşterilerimize sunarken; son teknoloji cihazlarımız ve tespit makinelerimiz ile en küçük nem oranında en düşük ıslaklık değerlerine kadar hepsinin tespit edildikten sonra en uygun kurutma yöntemi ve cihazının hangisi olduğuna uzman kadromuz ile birlikte karar vermekteyiz.

İnşaat Kurutma Hangi Yöntemler İle Yapılır ?

İnşaat Kurutma işleminin profesyonel yöntemler kullanılarak yapılması hem ekonomik açıdan hem de zamandan tasarruf ederek inşaat  yapım aşamasını oldukça hızlandıracaktır. Geçmişte yapılan kurutma işlemlerini unutun kuruma süresini beklemeyi unutun eski yöntemleri bir kenarıya bırakın ve teknoloji ile tanışın. Bekleyerek kurumasını sağladığınız inşaatlardan verim almanız oldukça zordur. Her açıdan bir sorun yaşayabilir ve ilerisinde de sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Kendiliğinden inşaatın kurumasını beklerseniz bu size vakit kaybettirecektir . Aylarca bile bekleyebilirsiniz bu bekleme süresi içerisinde nemin kaybolup kaybolmadığını da bilemezsiniz. Bu durumda kurumadan yapılan inşaatların malzemeleri içten içe çürüyecek ve ilerleyen zamanda rutubet ve küf kaçınılmaz olacaktır. Kısa süreli olmasa da uzun süre içersin de olumsuz yönde etkileneceğinizi söylemeliyiz. Yapıların ve malzemelerin en büyük düşmanı nem ve ıslaklıktır. Binaların yapımında su önemli bir kaynaktır. Ama kurumayan ıslaklıktan arındırılmayan yapılar sağlıklı değildir. Malzemelerin yapısı bir yıl içerisinde bozulmaya başlamış yapının ömrü kısalmış ve sonucunda da maddi manevi büyük kayıplar yaşamak kaçınılmaz olacaktır.

Yapım aşaması uzun süren inşaatların kısa sürede bitmesini ve en iyi verimi almak istiyorsanız kendi kendine kurumasını beklemeyin. Ülkemizde artık yapı sektöründe kullanılan bir çok profesyonel inşaat kurutma cihazı var. Firmamız bu cihazlara kolaylıkla ulaşmanızı sağlar. İsterseniz kiralayabilir ya da satın alabilirsiniz. Maddi manevi kayıpları önlemek için sizin yanınızdayız.  Bunun için de inşaat kurutma kiralama hizmetimiz içerisinde yer verdiğimiz ürünlerimiz kesinlikle inşaat alanlarında ve şantiye alanlarında kullanım için tasarlanan ve kurutma kapasiteleri oldukça büyük  bir güce sahip olan kurutma cihazlarıdır. Binalardaki yapım aşamasında yapılan bütün işlemlerde kurutma işleminin yapılması sadece konut bitiminde değil aynı zamanda yapının yapım süresinde de masraflarınızı yarı yarıya düşürmek için tercih edilmesi gereken bir işlemdir. İnşaat kurutma kiralama firması olarak her yönden tasarruf etmek istiyorsanız  sadece ileriye yönelik ve sağlam bir inşaat meydana getirmek istiyorsanız kiralık olarak temin edebileceğiniz inşaat kurutma cihazlarımızı inceleyebilirsiniz. Geniş ürün yelpazemizde profesyonel ekip arkadaşlarımız sizin için uygun ürünü seçmeye yardımcı olacaktır.

Kurutma işlemi yapılmayan yapımına devam edilen inşaatların yapım aşmasında ıslaklık ve neme bağlı olarak ıslanan malzemeler çok büyük bir beklenti duymamak gerekmektedir. Bu malzemeler oldukça verimsiz olacağından sizlerin daha fazla malzeme kullanmanızı sağlayacaktır. Yapınızdaki betonların şap uygulamaların  yapıldığı zeminler kurutulmadan yapıldığında bir süre sonra bu yapı malzemeleri kabarıp şişerek yapınızdan ayrılacaktır. Yapının kendiliğinden kurumasını beklerseniz hem nemin bittiğinden emin olamazsınız hem de bu durum size vakit kaybettirir. Kuruma işlemini doğal akışa bırakırsanız hem yapının teslim süresinin uzamasının sizleri sokacağı zor durumun yanı sıra aynı zamanda kurutma işleminin de net ve kesin olarak yapılıp yapılmadığını da bilemeyebilirsiniz. Aslında burada en önemli olan konu inşaatın dış yüzeyinin kuruması değil beton ve diğer yapı malzemelerinin kuru olması oldukça inşaatınızın sağlamlığı ve kullanım ömrü açısından da oldukça önemlidir. Kurutma cihazlarımız hakkında detaylı bilgi alabilir profesyonel olarak destek ekibimiz her daim hizmetinizde olmaktan gurur duyacaktır.

Başa dön