Nem Alma ve Kurutma Hizmetleri

 

Nem Alma işlemi aslında yapılan tüm betonarme binaların yapım aşamalarında uygulanması gereken bir işlemdir. Ancak bu işlem birçok inşaat firması tarafından göz ardı edilmekte ve binalar zamanla dış etkenlerden etkilenip nemlenme sorunu yaşatmaktadır. Nemlenmeyi önleyebilmek için alınabilecek birden fazla önlem bulunmasına rağmen bunların içerisinde yalıtım sisteminin sağlamlığı ön plana çıkmaktadır. Yalıtım sisteminin bina yapım esnasında sağlıklı yapılması bina da nemlenmenin görünmemesini sağlamaktadır.Nem alma hizmeti veren pek çok firma bulunmasına rağmen bu firmaların içerisinde işini önemseyerek yapan ve nemlenme sorununu çözüme kavuşturduktan sonrada nemlenmeyi engelleyebilecek önlemlerin nasıl alınabileceği konusunda hizmet veren firma sayısı bir elin parmaklarını geçmemektedir. Nemlenme en küçük bir ısı değişikliğinde bile yeniden kendini gösteren bir olay olduğu için nemlenen alanda öncelikle ısı değişkenliği olayını minimum seviyeye indirmek gerekmektedir.Nemlenmiş bir ortamı nemden kurtarabilmek için izlenmesi gereken en iyi yol bir nem alma firması ile anlaşmak ve ortamı nemden tamamen arındırmak olacaktır. Bu bağlamda firmamız nemlenmiş ortamı kısa sürede ve son teknoloji cihazların yardımıyla eski haline getirmektedir.

Nem Alma İşlemleri Hangi Yollarla Yapılmaktadır ?

Nem Alma Cihazı çalışma sistemi olarak her ne kadar klimaya benzetiliyor olsa da klimadan biraz farklı bir çalışma sistemine sahiptir. Cihaz öncelikle içeride bulunan nem oranını ölçerek ortamın olması gereken nemden fazla ya da eksik nem de olup olmadığını belirlemektedir.Yapılan ölçüm sonrasında ortamın ısısını yoğunlaştırarak içeride bulunan nemin alınmasını ya da nemin dengelemesini sağlamaktadır. Cihaz devamlı kullanılabileceği gibi nemlenme olayı fark edildiği anda da kullanılabilmektedir. Cihaz genel çalışma anlamında tek tip olsa bile kullanıldığı alanlar bakımından ayrılmaktadır.Örneğin; ev tipi nem alma cihazı daha küçük boyutlarda olmakla birlikte sanayi tipi nem alma cihazı hem ebat olarak hem de güç olarak daha büyük boyutlarda olmaktadır. Bunun sebebi ise ev ortamında oluşacak nemlenmenin boyutları ile iş yeri ortamlarında oluşacak nemlenmenin boyutlarının birbirinden oldukça farklı olmasıdır.Nemlenme sorunundan kısa sürede kurtulmak isterseniz eğer firmamız bünyesinde barındırdığı bu cihazlar ve uzman personelleri ile çözüme kavuşturmakta ve sonrasında nemlenme sorunu yaşamamanız için hangi önlemleri almanız gerektiği konusunda size bilgilendirmeler yapacaktır.Nem Kurutma doğru yöntemler kullanılarak yapılmaz ise nemlenme olayı sürekli yenilenecek ve bir türlü çözüme kavuşturulamayacaktır.  Bu yüzden nemlenme olayı fark edildiğinde hangi yöntemin doğru yöntem olduğu konusunda gerekli araştırmaları yaparak mümkün olan en kısa sürede nemlenme sorununu çözüme kavuşturmak sorununun büyümesini engelleyecektir.

Nem kurutma hizmeti almak için, hizmet alınacak firmanın yeterli tecrübesi ve donanımının olup olmamasının sorgulanması hususudur. Çünkü nemlenme sorununa çözüm bulacak olan firmanın bu çözümü üretebilmesi için uzman bir ekibe ve bazı özel teknolojik cihazlara sahip olması gerekmektedir. Nemlenme olayı ilk başta çok ciddiye alınmasa da sonrasında karşılaşılan sorunlar (kötü koku ve görsel olarak kötü bir görüntü) aslında olayın ne kadar çok ciddiye alınması gerektiğini adeta gözler önüne sermektedir.Bu yüzden nem kurutma firması seçilirken son derece seçici davranmalı ve firma en ince ayrıntısına kadar incelemelidir. Firmamız tecrübeli personelleri, teknolojik cihazları ve kısa sürede ürettiği çözümler ile farkını hemen hissettirmekte ve nemlenme sorunundan kısa sürede kurtulmanızı sağlamaktadır.

Nem Kurutma ile havadaki rutubet miktarı olan nemin fazla olması hem insanların yaşamlarında sağlıklarını bozacak şekilde olumsuzluklara hem de nemin bulunduğu ortama ve ortamdaki eşyalara büyük zararları bulunuyor. Bu yüzden Nem Kurutma büyük önem taşıyorNem Oranı yüksek olan ortamlarda su yoğunlaşması meydana geleceğinden eşyalar, mobilyalar, metal aksamlar, elektrik tesisatları zarar görüyor.  Elektrik aksamının zarar görmesi  mekanda yangın ve benzeri durumlara da yol açarak geri dönüşü olmayan sorunlar yaratabiliyor.Küf ve yosunlar böyle ortamlarda kolayca oluşuyor. Ev akarları adı verilen gözle görülemeyen küçük canlılar nemli ortamlarda hızlıca büyüyor ve insan sağlığına zarar veriyor.Betonarme yapılarda Nem Kurutma yapılmadığı takdirde betonun içine işleyen nem demir aksama zarar vererek binanın kullanım ömrünün azalmasına yol açıyor.Nemli ve küf kokulu ortamlar insanların metabolizmasında da yavaşlamaya ve ciddi sağlık sorunları yaşamasına sebep olabiliyor.Özellikle soğuk havalarda ısınmak için kullanılan cihazların ısı seviyelerinin yükseltilmesi yapılardaki nem oranını da  yavaş yavaş yükseltiyor.  Yükselen nem haberimiz olmadan binanın betonuna dolayısıyla yapıya zarar verecek boyutlara ulaşıyor.Her türlü olumsuz duruma sebep olan nemli ortamlara müdahale edilerek “nem kurutma” işleminin yapılması gerekiyor.Nem kurutma işlemi sadece sağlıklı hava sahaları elde etmek için değil aynı zamanda bina ve konutlarda bulunan nemi kurutmak için de yapılan bir uygulamadır.Nemi kurutma için ise yapılması gereken işlem oldukça basittir.

Nem Kurutma Cihazı Alınmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Öncelikli olarak uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne nem kapasitesine uygun bir nem kurutma cihazı alınmalıdır.Kurulumu ve kullanımı oldukça basit olan nem alma ve kurutma cihazları ile nem sorunundan profesyonel bir şekilde kurutmanız mümkündür. Nem sorunu konutlarda yapım sırasında eksik yapılan işlemlerden dolayı inşaat yapımından kalan bir sorun olarak karşınıza çıkabilmektedir.Tabi ki nem kurutma cihazının sağlıklı bir sonuç verebilmesi için öncelikli olarak nem hasar tespitinin yapılması ve nemin başlangıç yerinin ve dağıldığı yerlerin tespit edilmesi gerekmektedir. Gerekli tespitlerin yapılmasından sonra ise profesyonel nem kurutma cihazları ile nemi kurutabilirsiniz.Nem kurutma cihazı temin etmeden önce bu alanda profesyonel bir uzman kadroya sahip olan ve gerekli teknik ekip ve donanıma sahip olan firmamızdan gerekli bilgileri alabilirsiniz. Nem alma cihazı kullanmak bazı durumlarda nem sorununu çözmek için yeterli olmayabiliyor.Buna örnek olarak da nem kurutma cihazlarının kapasitesini aşan alanlar üzerinde uygulama yapılmaya çalışılmasını gösterebiliriz. Nem kurutma cihazları oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Bunun için de uygulanacak her alanın ölçüsüne uygun bir cihazı muhakkak bulabilirsiniz.Nem kurutma makinesi ile oldukça yoğun olan nem oranlarını kurutmanız ve yok etmeniz mümkündür. Yoğun nem dediğimiz olay artık rutubet oluşumudur diyebiliriz. Rutubetin de verdiği zararları hepimiz biliyoruz.

Küf, Rutubet ve Nemi Yok Etmek İçin Hangi Tip Nem Kurutma Cihazları Tercih Edilmelidir ?

Gerek böceklenme gerekse küf ve koku gibi yaşam alanlarını kullanılamaz hale getiren rutubet ve nemi yok etmek için yapılması gereken işlem sadece uzman ekip arkadaşlarımızdan nem kurutma hizmetimiz hakkında detaylı bilgiye erişmek ve nem kurutma cihaz çeşitlerimizden faydalanmaktır. Nem Kurutma Faydaları; Küf ve rutubet yok olacağından bunların verdiği zararlardan ortam ve ortamda bulunan canlılar kurtulur. Yosunlu ortamlarda yetişen mikroorganizmaların verdiği zararların önüne geçilirİnsan sağlığına zarar veren her tür oluşum engellenir.Nem kurutma yapılan betonarme yapılarda binanın kullanım ömrü uzar. Su yoğunlaşması nedeniyle elektrik aksamının zarar görmesi ve muhtemel yangınların önüne geçilirNemin kurutulma işlemi  nem alma cihazlarıyla yapılıyor. Duvardaki ya da tabandaki nem vakumlanarak yapı nemden arındırılıyor.Nem kurutmanın diğer kullanım alanları içerisinde şap sonrası kurutma, sıva sonrası kurutma gibi alanlar da bulunuyor.Türkiye olarak nem alma ve kurutma konusunda 50 yıllık uluslararası tecrübeyi arkamıza alarak hizmet sunmaktayız. Kullandığımız yöntemler endüstriyel tesislerde ve konutlarda hem binayı hem içerdeki emtiayı koku, deformasyon ve gelecekte oluşabilecek küf ve bakteri üreme risklerinden kurtarmaktadır. Personelimizin uzmanlaştığı en yeni nem kurutma teknolojileri ile endüstriyel alanda sanayi makinelerini ve elektronik cihazları, konutlarda da tüm eşyaları nemin getirdiği çürütücü etkilerden korumaktayız.

Nem Kurutma Cihazlarının Kullanımı Nasıldır ?

Nem Kurutma cihazı kullanımı uzman ve profesyonel ellerde yapıldığında oldukça kolay ve bir o kadar da kısa sürede çözüme ulaşılmasını sağlayan bir cihazdır. Bu cihazların en büyük özellikleri ortamda bulunan nem miktarını müdahale öncesinde ölçmesi ve sonrasında ortamda bulunan nemin olması gereken miktara düşürüp orada sabit kalmasını sağlamasıdır.Devamlı kullanımda nemlenme sorununa kesin çözüm olarak düşünülebilecek bir cihaz olmak ile birlikte kullanılması içinde bir kere gösterilmesi yeterli olmaktadır. Ancak verdiği değerlerin yorumlanması uzmanlık gerektirmektedir.Bu cihazlar kullanım alanları hemen hemen tüm alanlar olarak değerlendiriliyor olsa da bazı alanlarda cihazların güç olarak birbirlerinden daha güçlü olmaları gerekebilmektedir.Örnek vermemiz gerekirse ev tipi nem kurutma cihazı ebat olarak küçük ancak etki olarak bir evde oluşan nemlenmeyi rahatlıkla yok edebilecek boyutlarda olmasına rağmen, sanayi tipi nem kurutma cihazı daha büyük boyutlarda ve evlerdeki nemlenme olayını çözümleyebilmek için oldukça büyük kalmaktadır.Firmamız da gerek evlerde gerekse sanayi bölgelerinde kullanılmak üzere cihazlarımız bulunmakta olup, nemlenme sorununuza kısa sürede ve doğru bir yöntem kullanılarak çözüm bulunmaktadır.

Bizimle İrtibata Geçin

Anında ve uygun fiyatlı çözümler için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Başa dön