Ozonla Koku Giderme

Ozonlama Temizlik Hizmetleri ev temizliklerinden yeni yeni kullanılmaya başlanan ve faydaları oldukça fazla olan bir temizleme yöntemidir. Özellikle evinizde zaman içerisinde oluşan pis kokuların uzaklaştırılması ve ev içinde bulunan oksijenin daha kaliteli olmasını sağlaması ile son zamanlarda bu temizlik yöntemi oldukça yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Ozon başta rutubet ve nemden kaynaklanan kokular olmak üzere tuvaletlerden ve kanalizasyonlardan kaynaklı kokular da ozon temizliği sayesinde yok edilebilmektedir.  Ozonun ev temizliklerinde kullanılması sağlık açısından herhangi bir risk teşkil etmemekte aksine havada bulunan oksijeni temizlediği için astım ve akciğer rahatsızlıkları geçirenlerin oturdukları evleri ozon ile temizletmeleri önerilmektedir.Elbette normal temizlik yapılırken nasıl çok kimyasal kullanmak zararlı ise ozonu da belirli bir doz içerisinde kullanmak gerekir.  Bu dozu ayarlayabilmek için ozon temizliğini bu işin yapımında tecrübeli ve profesyonel bir kişinin yapması gerekmektedir.

Ozonla dezenfeksiyon yapmak için firmamızdan teklif alabilir ve işin nasıl yapılacağına dair temizlik yapılacak alana göre detaylı bilgi alabilirsiniz. Ozon temizliği yaptırmak sanıldığı gibi çok pahalı bir temizlik türü olmamakla birlikte vereceğiniz ücret alacağınız gerçek ve temiz oksijenin yanında az bile kalacaktır. Ozon temizliği yapımına bir kere alışıldığında devamlı yapılması istenecek türden bir temizlik türü olarak dikkat çekmektedir. Ozon temizliği yapılması ortamda mikropların yok olmasını sağladığı gibi bir daha mikrop oluşmasına da belirli bir süre engel olmaktadır. Ayrıca evcil hayvan besleyen kişilerde kötü kokuları evlerinden uzaklaştırabilmek için ozon temizliği hizmetinden faydalanmaktadırlar.Ozon temizliği ozonlama cihazı adı verilen özel bir cihaz ile yapılmaktadır. Bu cihazlar ev tipi ve sanayi tipi olarak ikiye ayrılmaktadır. Ev tipi olanlar genelde ozonlama temizliği hizmetinde kullanılmaktadır. Bu cihaz sayesinde evlerde kullanılan en küçük eşyadan en büyük mobilyaya kadar rahatlıkla temizlik yapılabilmekte ve mikroplardan arındırılabilmektedir. Ozon sadece ortamda bulunan mikropların temizlenmesini sağlamak ile kalmamakta ortamda bulunan oksijenin tamamen saflaşmasını da sağlamaktadır. Oksijenin tamamen saflaşmasını sağladığı için insan sağlığına hiçbir şekilde zarar vermemektedir.  Firmamız ozon ile temizlik hizmetini profesyonel ve uzman bir ekiple vermekte olup, detaylı bilgi almak için bizi arayınız.

Ozonlama ile Kötü Koku Alma günümüzde oldukça sık tercih edilmekte olan bir uygulama olmuş durumdadır. Ortamı havalandırarak (ki havalandırma işlemini gerçekleştirmek her mevsim mümkün olmayabilmektedir)ve çeşitli oda parfümleri kullanarak kokuya çare bulamayanların son tercihi olan ozonlama işlemi kısa sürede yapılmakta ve kesin çözüm sağlamaktadır.Kötü koku denildiğinde akla tuvalet tıkanıklığından, kanalizasyon tıkanıklığından, eşyaların eskimesinden, yaşanan bir yangın ya da sel olayında sonra geriye kalan yanık ve yosun kokuları akıllara gelmektedir.İşte tüm bu kokulara tek çözüm ozonlama temizliği yapmaktadır. Bu sayede ortamda dönmekte olan oksijenin içinde barındırdığı bakteri ve mikrobun yok edilmesi sağlanmakta ve ortamda bu mikroplardan kaynaklanan kötü koku da mikropların yok edilmesi ile kaybolmaktadır.

Kötü koku alma işlemi ozon temizliği ile yapıldığında kokunun dağılması daha kısa sürede olmakta ve bir daha kokunun ortama gelmesi mümkün olmamaktadır. Çünkü ozonlama ile yapılan temizlik alanda bulunan mikropları yok etmekle kalmamakta alanda oluşma ihtimali olan bakteriyel kirliliklerinde önüne geçmektedir.Ayrıca rutubet ve nemden kaynaklanan kötü kokularında yok edilmesi işleminde ozonlama hizmetinden faydalanılmaktadır. Kötü koku nefes darlığı, astım, bronşit gibi rahatsızlıkları olan kişilerin rahat nefes almalarını engelleyeceğinden bu rahatsızlıklara sahip olan kişilerin düzenli olarak ozonlama temizliği hizmeti almaları gerekmektedir. Firmamız ozon temizliği hizmetini uzman ekibi ve teknolojik ozon cihazları ile kısa sürede yapmakta ve ortamı mikroplardan hızlı bir şekilde arındırmaktadır.

Kötü koku giderme ile mücadelede sadece kötü koku giderilmemekte aynı zamanda ortamda bulunan havanın da tamamen değişmesi sağlanmaktadır. Bu değişimi sağlayabilmek için yapılması gereken tek şey ozon ile temizlik yapmaktır. Ev içerisinde bulunan kötü koku bazen sadece eşyaların aşırı yıpranmasından ya da yanlış şekilde temizlik maddesi kullanılmasından da kaynaklanabilmektedir.Bu gibi durumları da ozon temizliği sayesinde bertaraf etmek mümkün olmaktadır. Eşyalarınızdan tutun da evinizin her bir köşesini ozon ile temizletmek ve farkı fark etmek istiyorsanız firmamıza bir telefon açmanız yeterlidir. Alacağınız hizmetin ardından ortamda bulunan oksijeni ilk içinize çektiğinizde farkı hemen fark edeceksiniz.

Başa dön